Як позиції Макрона всередині Франції можуть вплинути на його політику щодо України — думки експертів

Фото: president.gov.ua

Після перемоги на президентських виборах Еммануель Макрон втратив більшість у Національному сенаті парламенту. З необхідних 289 місць для контролю за нижньою палатою, провладна коаліція Макрона “Разом!” отримала лише 245 мандатів. Тепер лідеру Франції доведеться створювати союз у парламенті, інформує UA.

Проблемою стало формування нового уряду Франції. Це завдання Макрон доручив виконувачці обов’язків прем’єр-міністра Елізабет Борн.

Як стверджують експерти, за часи президентства Макрона у Франції назріло чимало соціально-економічних проблем.

Восени минулого року до них додалося й подорожчання бензину через черговий енергетичний шантаж з боку Росії. Все це призвело до втрати Макроном більшості у Народних зборах на виборах, а отже, до необхідності шукати однодумців для створення коаліції.

У такому разі союз, наприклад, Макрона та Ле Пен для України буде невигідним, кажуть експерти. Вона, імовірніше за все, наполягатиме на скороченні допомоги Україні. А от об’єднання з республіканцями — перспективніше.

“Усі варіанти коаліції пропрезидентського блоку виглядають досить поганими для України, крім варіанта коаліції з партією республіканців. Все ще залишається певна частка надії на те, що вони погодяться на формування більшості. Якщо цього не станеться і буде призначено дострокові парламентські вибори, то, як я сказав, через соціально-економічні проблеми, які згодом стануть ще більш чутливими, опоненти Макрона можуть отримати трохи більше місць у парламенті”, — вважає політолог Володимир Воля.

І саме через політичні зміни всередині самої Франції, змінюється і риторика Макрона щодо агресії Росії проти України, зазначають експерти.

“Макрон відійшов від риторики “давайте зберігати обличчя Путіну, давайте поступатиметеся Росії, відмовляючись від якихось територій”. І тут теж є зв’язок із внутрішнім порядком денним Франції, оскільки одні з головних його опонентів — це ультраліві. Вони — відкрито проросійська опозиція. І є два варіанти — або йти їм на поступки, або посилювати свою прозахідну позицію, і, відповідно, антипутінську позицію”, — зазначає політолог Ігор Петренко.

Проте хиткі позиції Макрона на внутрішній арені не дають можливості Україні повністю покладатися на підтримку Франції. Все залежатиме від нового складу уряду та рішень прем’єр-міністра.

“Зараз усе залежатиме від того, наскільки Елізабет Борн зможе сформувати уряд. Вона, безумовно, талановита людина, професіонал. Але вона не має особливої ​​підтримки виборців, це важливий нюанс”, — вважає Петренко.

Як наголосив Володимир Воля, це свого роду елемент політичної гри. По суті, Макрон спробував перекласти переговори щодо створення коаліції зі своєї адміністрації на прем’єр-міністра.

“Тобто щоб переговори були більш предметними з потенційними партнерами. І, можливо, щоб ці переговори не виглядали як перемовини Макрона з Меланшоном (депутат Національних зборів від партії “Нескорена Франція” — ред.), Макрона з республіканцями та Макрона з Ле Пен , а виглядали як переговори представника влади”, — говорить політолог.

Як прогнозують експерти, Еммануель Макрон не захоче закінчувати свою політичну кар’єру після президентського терміну і намагатиметься отримати посаду у структурах Євросоюзу. Тому в наступні п’ять років каденції очікується, що його діяльність буде здебільшого спрямована на міжнародну політику.

Читайте також:

Десятки тисяч снарядів, сотні ракет Brimstone-1 та зенітні установки: що ще має отримати Україна незабаром

Росія вдарила по ТРЦ в Кременчуку. Є жертви

Експерт: Путін веде війну проти України заради геополітичного престижу, а росіянам треба пристосовуватися

Прямий ефір