Як на практиці може застосовуватися рішення Європарламенту про визнання Росії країною — спонсором тероризму, пояснив Мусієнко

Олександр Мусієнко. Скріншот: uatv.ua

Ухвалення Європейським парламентом резолюції про визнання РФ державою — спонсором тероризму — це констатація злочинної війни і ракетного терору, який продовжує Росія. Про це сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Він зазначив, що це важливий документ з точки зору поглиблення політичної та дипломатичної ізоляції РФ.

“Ми бачимо, що після ухвалення таких резолюцій Парламентською асамблеєю Ради Європи, вони були підтримані Парламентською асамблеєю НАТО, низка країн уже виступили з такими заявами — країни Балтії, Польща, Чехія. Я думаю, розширюватиметься серед парламентів держав схвалення таких рішень. Зараз Європарламент. З політичної і дипломатичної точки зору — це важлива констатація фактів тієї злочинної агресивної природи війни, війни проти цивільного населення, війни з методом жахливого ракетного терору. Усе, що продовжує Росія. З точки зору поглиблення політично-дипломатичної ізоляції Росії це дуже важливий документ, звичайно ж. Важливо, щоб цей процес не зупинявся”, — заявив Мусієнко.

Експерт уточнив, що щодо політичного боку цього рішення важливо, щоб це закінчувалося практичними кроками. І як приклад навів ситуацію на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), де Росія не виконує рішення МАГАТЕ про виведення своїх військ із її території.

“Крім політичних, дипломатичних наслідків важливо, щоб це все закінчувалося практичними кроками. Наприклад, звернемо увагу, що останні кілька днів збільшилася кількість обстрілів у районі Запорізької АЕС, які здійснюються російськими військами з метою провокації та ескалації. Фактично такі терористичні методи. І Росія вже який місяць не виконує рішення МАГАТЕ, яке було з місією там і збирається на повторну місію. Росія не виконує рішення і приписи про те, що необхідно провести демілітаризацію Запорізької атомної електростанції і території навколо неї. Тобто там не повинно бути російських військ, російського озброєння, яке вони там ховають, тощо”, — пояснив Мусієнко.

На його думку, наслідками могли б бути санкції проти російської державної корпорації з атомної енергії “Росатом”.

“Якщо вони це не виконують і Росія визнається державою — спонсором тероризму, мені здається, що наслідки мали б бути — санкції проти “Росатома”. Проти організації, яка обслуговує і будує атомні електростанції у всьому світі. Це був би дієвий інструмент, який змусив би, вочевидь, російське керівництво замислитися, тому що збитки від цього були б досить високі. Ось як мінімум дієві аргументи, і так по інших позиціях. Тобто будь-який політичний крок і констатація факту мають закінчуватися предметними і практичними речами. Росія розуміє військову відповідь, розуміє силу і відповідь згуртованості світу в готовності йти далі і використовувати санкції теж як спосіб тиску для припинення війни”, — резюмував Олександр Мусієнко.

Читайте також: Моральний осуд Росії і крок до її повної ізоляції, — експосол про резолюцію Європарламенту

Нагадаємо, Європарламент під час голосування сьогодні, 23 листопада, ухвалив резолюцію про визнання Російської Федерації державою — спонсором тероризму. Документ голосами “за” підтримали 494 європарламентарі, 58 голосували “проти”, утрималися — 44.

Прямий ефір