Американський телеканал CBS зняв документальний фільм “Arming Ukraine” (“Збройна Україна”), в якому розповідається про те, що нібито лише 30% зброї від союзників доходить на український фронт. Військовий та громадський діяч, генерал-майор СБУ, заступник голови СБУ у 2014-2015 роках Віктор Ягун в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA пояснив, чому інформація маніпулятивна.
За словами Ягуна, інформацію про контрабанду було виставлено у вигляді реклами самого фільму.
“Що, своєю чергою, викликає питання: “Чому і хто за неї заплатив?” Інформація маніпулятивна, оскільки контрабанда з України абсолютно виключена, про що неодноразово офіційно заявляли союзники. Інша річ, що не вся техніка та озброєння йдуть одразу на передову — частина накопичується у тилу для контрнаступу. Військове керівництво не може передавати на передову все озброєння, щоб воно було просто перемелене у боях”, — сказав він.
Військовий та громадський діяч уточнив, що вже втретє люди, далекі від реалій війни в Україні, розповсюджують дезінформацію про контрабанду західних озброєнь. У цьому випадку її озвучив литовський волонтер Йонас Охман.
“Контрабанда означає перетин кордону. Яким чином Україна, не маючи повітряного сполучення і маючи тільки порти, що працюють на зерновий експрес, може “щось” кудись відправляти? З Росією та Білоруссю кордони повністю закриті. Усі інші кордони контролюються ЄС. Контрабанда зброї через ці канали неможлива апріорі”, — зазначив експерт.
Ця маніпуляція спрямована на те, щоб змінити громадську думку щодо України.
“Цей фейк може вкоренитися, наприклад, у головах в американців. Вони подумають: “Дивіться, ми їм передаємо техніку, а вони її продають”. Проте відповіді на запитання: “Куди продають?” — немає. Фактів у таких інформаційних повідомленнях немає”, — наголосив він.
Ягун зазначив, що керівництво РФ використовує всі шляхи, можливості та канали, які ще не були використані раніше в інформаційній війні проти України. Експерт також прокоментував недавній скандал з Amnesty International.
“Amnesty International не входить до російського списку іноземних агентів. Тому, не маючи такого позначення, спокійно працює на території Росії. Виникає питання: “Звідки беруться фахівці, які, не маючи жодного відношення до України, роблять висновки, які вигідні Кремлю?” Адже ці ж висновки підтримуються саме російськими дипломатами та ЗМІ”, — пояснив він.
Президент України Володимир Зеленський, своєю чергою, очікує від партнерів на новий пакет військової допомоги. Точні дати постачання не розголошуються.
“Основне, на що розраховує Україна — важке озброєння, боєприпаси та створення системи протиповітряної оборони. Насамперед від систем залпового вогню. Міста, які зараз страждають від ракетних ударів РФ, — це Харків, Миколаїв та інші. Крім того, якщо питання про постачання ракет для РСЗВ HIMARS із дальністю до 300 кілометрів буде вирішено позитивно, це кардинально змінить ситуацію на фронті”, — підсумував Ягун.
Нагадаємо, переважна більшість тих жителів тимчасово окупованих територій, які погоджуються взяти російський паспорт, вважають це тимчасовим заходом, який дозволить відносно безпечно та безболісно дочекатися деокупації. Таку думку в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.
Росія шантажує світ перспективою ядерної катастрофи: Лакійчук — про ситуацію на Запорізькій АЕС
Ердоган може стимулювати Путіна до виконання угод — посол
Читайте також: Путін анонсував Третю світову війну ще у 2007 році — експосол Грузії у США