Ядерна загроза для України не зросте через рішення Кремля провести псевдореферендуми, — політолог

Дмитро Орєшкін. Фото: uatv.ua

Ядерна загроза для України не збільшиться через рішення Росії про проведення псевдореферендумів на окупованих українських територіях. Про це сьогодні, 21 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський політолог Дмитро Орєшкін.

“Звичайно, треба розуміти, що такі режими, як Путін, вони засновані на словах, вони ідеологізовані… Для того, щоб ось цим масам вкидати якісь концепції, заради яких вони воюють, помирають, голодують і так далі, потрібна ідея. Ось ідея “референдуму” — це де-факто спроба, скажімо так, ввести в правовий простір або в пропагандистський простір те, що називається “анексія територій”, і дійсно оголосити ці території Росією. Я не буду навіть говорити про якість цих “референдумів”. Це загалом цирк з кіньми або собаче весілля. Тому що зрозуміло, що жодної мінімальної правової експертизи вони не витримують”, — сказав Орєшкін.

Він зазначив, що після проведення псевдореферендумів Росія направить своїх молодих громадян як гарматне м’ясо “захищати” окуповані українські території.

“Те, що вони грають словами і те, що це створює формальну страшилку, що, мовляв, “це наші нетлінні території і ми їх нікому не віддамо, ми готові захищати їх ядерною зброєю”, — це теж фейк. Якби Путін не боявся використати ядерну зброю, він би її вже використав. Нічого не зміниться. Юридичне обґрунтування для використання тієї чи іншої зброї Путіну зовсім не потрібне. У труні він ці терміни бачив. Якщо він має ресурси для того, щоб перемогти Україну, він їх використовує, якщо він не може перемогти Україну — це означає, що його не якісь юридичні межі стримують, яких не існує в його розумінні, а просто дефіцит ресурсів, у нього просто не вистачає військової сили. Ось і вся історія. Щодо ядерної загрози, то, звичайно, вона є. Я не думаю, що вона збільшиться після того, як ці території назвуть інакше, але вона залишається. Так, малоймовірний, але цілком можливий розворот подій”, — вважає російський політолог.

Читайте також: Це свідчить про слабкість Путіна та його режиму, — Гербст про плани Кремля провести “референдуми” на окупованих територіях України

Нагадаємо, російський президент Володимир Путін сьогодні, 21 вересня, оголосив про часткову мобілізацію в Росії та підтримку псевдореферендумів на захоплених територіях України.

Прямий ефір