“Я проти збільшення строків пенсійного віку”: як Путін роками обманював свій головний електорат (ВІДЕО)

На виборах президента РФ 2018 року, на яких вкотре “переміг” Володимир Путін, віковий ценз тих, хто підтримав диктатора, був доволі великим — старше 45 років. Основну лепту, звичайно ж, внесли пенсіонери. Вони — основа путінського ядерного електорату, йдеться в проєкті “Кандидат” телеканалу FREEДОМ.

Перед кожними виборами диктатор намагається задобрити старих зайвою парою тисяч рублів. У своїх виступах у перших виборчих кампаніях Путін нагадував одноліткам світлі дні молодості, ніби натякаючи — може їх повернути. І обсипав обіцянками, наприклад, не підвищувати пенсійний вік. У 2005, 2007, 2010 і 2015 роках Путін на публіці планомірно відстоював ранній вихід на пенсію.

“Я проти збільшення термінів пенсійного віку. І поки я президент, такого рішення ухвалено не буде”, — заявляв він у ті роки.

А ось у 2017-му диктатор засумнівався. Але й прямо не говорив про підвищення пенсійного віку, спускаючи всіх собак на безликих “експертів”.

“У нас активно обговорюється можливість підвищення пенсійного віку. Рішення ще не ухвалено, але воно дійсно обговорюється. Воно обговорюється на експертному, на урядовому рівнях”, — говорив Путін у 2017-му.

І знову стара путінська байка: диктатор грає роль турботливого лідера, а уряд нібито ніяк не заспокоїться і хоче забрати пару років заслуженого відпочинку у трудяг. Путін же обіцяв, що боротиметься за кожен пенсійний рік росіян.

“Що стосується пенсійного віку, то ви знаєте мою позицію: я завжди ставився і сьогодні ставлюся до цього надзвичайно обережно й акуратно”, — повторював він 2018-го.

Ось тільки законопроєкт про підвищення пенсійного віку вже лежав у Держдумі. І коли надійшла відмашка зверху, то російські депутати ухвалили його в першому ж читанні.

А після кількох місяців протестів росіян проти пенсійної реформи, затримань, сутичок із силовиками — Путін вирішив грати в солідарність із народом.

“Коли мене запитували, і зараз теж запитують, який із різних варіантів мені подобається, і тоді, і зараз можу сказати — ніякий. Мені ніякий… Усе це сприймається багатьма людьми болісно. Але давайте подивимося, які в нас є варіанти? Змиритися з низькими доходами пенсіонерів і чекати, коли пенсійна система затріщить і остаточно розвалиться? Перекласти ухвалення непопулярного рішення на наступні покоління?” — просторікував господар Кремля.

У підсумку вже 3 жовтня 2019 року Путін підмахнув указ про підвищення пенсійного віку: для жінок — до 60 років, для чоловіків — до 65.

“Протягом багатьох років я обережно і з недовірою ставився до підвищення пенсійного віку. Часом різко реагував на ці ідеї. Однак тенденції, що склалися зараз у демографічній сфері та на ринку праці, і об’єктивний аналіз показують: тягнути далі не можна. Якщо не вживати жодних дій, то ми не зможемо зберегти доходи пенсійної системи — а отже, і доходи сьогоднішніх і майбутніх пенсіонерів. Навпаки, вони будуть неминуче знецінюватися”, — змінив свою риторику диктатор.

Підвищення пенсійного віку — це, перш за все, величезна економія на пенсіях для російського бюджету. Адже до заслуженого відпочинку доживуть не всі громадяни.

А тих, кому все-таки вдалося дожити до пенсії, сьогодні путінська команда пропонує знову відправити на роботу. З такою ініціативою виступив уповноважений при президентові РФ із захисту прав підприємців Борис Титов. Пояснював — мовляв, щоб закрити дефіцит кадрів. Адже “дефіцитні кадри” або втекли від мобілізації, або загинули на розв’язаній Росією війні в Україні.

Путін жадає зберегти за собою головне крісло в Кремлі вже не просто за звичкою або з бажання влади. Російському диктатору потрібен цей президентський термін, щоб уникнути Гааги за свої злочини проти України, світу і росіян.

Попередні випуски проєкту “Кандидат”:

Прямий ефір