Від боржників до “зеків”: Путін відправить у топку війни всіх після свого переобрання

Передача "Кандидат". Колаж: uatv.ua

Вибори в Росії давно перестали виконувати свою головну функцію — обрання законного президента. Останні 20 років це фікція, щоб підтримувати фасад путінської легітимності.

Саме фасад, за яким злочинна узурпація влади, репресії проти неугодних, ліквідація реальних конкурентів і брехня… Диктатор Володимир Путіна роками дурив росіян, порушував свої ж обіцянки. Особливо яскраво це проявилося за останні два роки, поки Москва веде війну проти України.

Путін порушив свою ж домовленість

Довгі роки у путінського режиму і російського суспільства був негласний договір: населення не заважає Путіну правити, а він не відправляє їх в окопи. Тому, коли Росія починала або провокувала нову війну — в Чечні, Грузії чи Україні — більшість росіян сприймали це в кращому разі нейтрально.

І навіть 24 лютого, коли Путін фактично оголосив війну Україні, він натякав, що на фронт потраплять лише російські армійці. А менше ніж через місяць після початку повномасштабної війни, 8 березня, обіцяв, що на війні не опиняться ні призовники, ні резервісти.

“”СВО” йде за планом і за графіком”… Путін і його дармоїди дуже люблять жонглювати цими фразами для замилювання очей населенню, щоб не визнавати очевидної поразки. Насправді за планом і графіком російські військові тільки… помирають. І тоді Путін дуже швидко забуває про свої обіцянки і дає команду “фас” відловлювати на вулицях людей.

“Підтримати пропозицію”, — таке формулювання Путін використовує недарма, коли ухвалює болючі рішення для російського народу. У Росії є вислів “цар хороший — бояри погані”, і кремлівці майстерно грають у такий розклад. Мовляв, це злі Міноборони і Генштаб запропонували гнати росіян на забій, а цар просто прислухався до аргументів. Щоправда, мобілізували не путінських зятів, дітей Шойгу або Соловйова, а пересічних росіян – влаштовували облави на ринках, відловлювали біля метро. А Путін продовжував брехати: “Ми воюємо ж не повною армією, ми воюємо тільки частиною російської армії, тільки контрактною частиною армії”.

Його ручні депутати наштампували стільки законів, що уникнути відряджання на фронт майже неможливо. Помирати за Путіна піде і старий, і молодий. І багатодітний батько, і юний студент. Заманять туди і загрузлих у боргах позичальників, і спраглих свободи “зеків”. Усіх їх зручно назвати контрактниками і добровольцями.

Зараз російський президент стверджує, що Росії не потрібна мобілізація. Тоді чому путінський указ про часткову мобілізацію від вересня 2022 року досі не скасовано? Відповідь проста: оголошувати нову хвилю мобілізації перед виборами — це іміджеве самогубство. Після такого нікчемний путінський рейтинг розсиплеться і спроба “намалювати” йому сімдесятивідсоткову підтримку навіть в очах “z-патріотів” виглядатиме плювком в обличчя. Але вибори пройдуть, а війна не закінчиться…

Путінська виборча кампанія в огляді експертів

Перебіг передвиборчої кампанії в Росії, а також способи, які використовують політтехнологи Кремля, в ефірі телеканалу FREEДОМ прокоментували:

  • Роман Цимбалюк, журналіст;
  • Ілля Пономарьов, творець телеканалу “Утро Февраля”, колишній депутат Держдуми;
  • Михайло Шейтельман, політтехнолог і письменник.

РОМАН ЦИМБАЛЮК: У Росії стався культ особистості

— Телевізор і ціни на нафту, які формували доходи російської держави, стали причинами того, що тепер Путіну все легко сходить з рук від народу. А зараз на все вже увійшло в таку стадію, що вони навіть [опозиційно налаштованого бойовика, ексспівробітника ФСБ РФ] Ігоря Гіркіна не допустили до виборів, тому що він критикував Володимира Путіна.

Тобто зараз це візуально має бути подано таким чином, що всі дуже люблять Путіна, тому що він батько, він схожий на Сталіна, обов’язково всіх переможе. Потрібні, щоправда, будуть ГУЛАГи для того, щоб перемога була бездоганною тощо.

За фактом росіян же не питають. Тобто ця система працює таким чином, щоб переконати людей у тому, що окрім Путіна ніхто не зможе керувати країною.

Мені здається, політтехнологи позиціонуватимуть Путіна як батька народу, людину-гуру, яка все знає. Він найрозумніший, найкрасивіший, краще за всіх катається на ковзанах тощо. Як це не дивно, у нього ж постійно зараз зустрічі проводять: зі студентами, з військовими, обов’язково з шахтарями тощо. Він буде сидіти один на якійсь відстані на стільчику, буде говорити тихим голосом, усі будуть до нього прислухатися і говорити: “Який розумний дідусь. Звичайно ж, без нього нікуди. А альтернативи-то немає”.

Це називається культ особистості. Зазвичай після того, коли така особистість помирає, всі визнають, що були перегини, він був неправий. Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв говоритиме, що його змушували, у нього виливали алкоголь і вимагали, щоб він писав гнівні пости.

ІЛЛЯ ПОНОМАРЬОВ: У майбутньому ми будемо відстоювати нелегітимність Путіна-президента

— Нам необхідно юридично зафіксувати, що в майбутньому ми не визнаємо Путіна президентом Російської Федерації. Адже все закінчиться оголошенням перемоги Путіна, ким би він не був. Наше [учасників антипутінської коаліції] завдання, щоб його перестали називати президентом Росії.

Ми збираємося це юридично довести. Він не є президентом Росії ні з погляду міжнародного права, ні з погляду російських законів, якими б збоченими вони не були.

У нас була дискусія, чи потрібно робити заяву, що ми не визнаємо цих виборів, ми вважаємо їх фарсом тощо. Ми змушені щось написати в ЦВК для того, щоб потім будь-якому прокурору казати, що ми зробили все, що потрібно згідно з російською процедурою. Але вона все одно не виконується російськими органами влади. Російський ЦВК це ігнорує. Отже, отримаєте і розпишіться.

МИХАЙЛО ШЕЙТЕЛЬМАН: На цих виборах у РФ, може, і голоси не будуть підраховувати

— Таке відчуття, що в Кремлі більше не збираються рахувати голоси. Тобто вони щоразу повторюють те, що робив [самопроголошений президент Білорусі] Олександр Лукашенко кілька років тому.

Російська тиранія повторює кроки Лукашенка з поступового закручування гайок, поступового позбавлення людей будь-яких прав і свобод.

У 2020 році вперше Лукашенко не став рахувати голоси на виборах. Тобто порахували, побачили, що за Лукашенка 55% — додали ще й оголосили, що результат — 80%. У 2020 році, коли Лукашенко програв вибори, то просто не стали нічого рахувати написали, що за нього проголосували 89% виборців.

Ось побачите, зараз буде з Путіним та ж сама ситуація. Ніхто не намагатиметься рахувати голоси, а просто оголосять, що 86%-89% підтримали Путіна на цих виборах.

Іноді в російській ліберальній опозиції кажуть, що це не вибори, а голосування. Тобто реальних виборів немає, але є голосування. Так ось голосування цього разу теж не буде. Тобто люди йтимуть на дільниці, але ніхто не буде підраховувати їхні голоси.

Прямий ефір