Виїжджати не хочуть, а дехто вже повертається: як сьогодні живе Бахмут

Скріншот відео UA

Місто Бахмут Донецької області розташоване всього за 30 км від лінії зіткнення. Раніше у місті мешкали 80 тис. осіб. З початком повномасштабної війни багато жителів залишили місто, евакуація триває і зараз, проте вже охочих виїжджати небагато, передає кореспондентка телеканалу UA Альона Грамова.

Потоки машин на вулицях міста, працюють продуктові магазини, кафе та грає жива музика. Так сьогодні мешкає Бахмут. Кожен із тих, хто залишився, знаходить низку причин, чому не залишає небезпечний регіон.

“Спочатку була паніка, люди боялися, масово виїжджали. Але поступово все минає, люди звикають до всього. Ось я залишився, бо немає іншого варіанту. Не хочеться нікуди їхати, там невідомо що буде. Крім того, щоб їхати — потрібні гроші, треба шукати людей, які тебе приймуть”, — пояснює Володимир, який працює у міському кафе.

Через два місяці війни деякі з тих, що раніше виїхали, вже повертаються в рідний Бахмут. Пояснюють: грошей не вистачає на оренду житла в іншому регіоні.

Проте російська армія вже кілька разів обстрілювала житлові райони міста. Двічі снаряди потрапляли до одного з бахмутських заводів. Після вчорашнього обстрілу зруйновано гуртожиток міського професійно-технічного училища.

84-річна Євгенія Семенівна збирає уламки розбитих вікон у своєму палісаднику. У момент прильоту снаряда пенсіонерка була за десяток метрів від епіцентру удару і дивом залишилася жива

“Ані гулу, ані стуку, ані свисту я не чула. Я зайшла в кімнату, і одразу воно по вікнах вдарило. Я сьогодні ще не можу відійти від цього”, — каже вона.

А Марина працювала на городі. Від звуку та ударної хвилі у жінки легка контузія, не минає головний біль.

“Мене оглушило, і потім до пізнього вечора вуха були закладені”, — додає Марина.

Місцева влада, як і раніше, наполягає на евакуації мирного населення з Бахмута, проте за останній місяць місто покинули лише 10 тис. людей.

Читайте також:

Українські військові завдали удар по російському судну біля острова Зміїний

Усі злочини військових РФ у Херсонській області матимуть розгромні кримінальні наслідки – Подоляк

РНБО ухвалила рішення про примусове вилучення активів “Сбербанку” та “ВЕБ” на загальну суму 16 млрд грн

Прямий ефір