Виконують найнебезпечніші та найскладніші місії в найгарячіших точках фронту — бригада “Едельвейс” боронить Донеччину (ВІДЕО)

Українські захисники, "Едельвейс". Фото: Facebook/10-та ОГШБр

Військовослужбовці 10-ї гірсько-штурмової бригади Збройних сил України “Едельвейс” наразі дислокуються на передовій у Донецькій області. З початком повномасштабного вторгнення Росії бригада брала участь у боях за Київ. Їх у своїх виступах згадують російські пропагандисти і президент РФ. На полі бою російські військові знають, що ця бригада — гідний і безстрашний противник, повідомляє FREEДОМ.

Їхні основні завдання — виконувати найнебезпечніші та найскладніші місії в гарячих точках фронту.

“Десята гірсько-штурмова бригада веде бойові дії на найскладніших напрямках, на наших рубежах з противником. Й ефективно веде бої. Є гарні результати тієї роботи, яку виконує бригада”, — каже військовослужбовець 10-ї ОГШБр із позивним “Куба”.

10-та ОГШБр — одне з військових формувань ЗСУ, створених уже під час війни. Основний кістяк сформували у 2015 році. Найменування “Едельвейс” їм присвоїли 14 лютого 2023 року.

“Едельвейс — це квітка, яка символізує гори. А наша бригада якраз спеціалізується на веденні бойових дій в гірській місцевості, і акцент в її підготовці робиться якраз на цьому”, — пояснив військовослужбовець 10-ї ОГШБр із позивним “Везунчик”.

Військовослужбовець із позивним “Сем” поділився, що завжди мріяв бути військовим. Замість звичайної школи обрав військовий ліцей. У 2020 році, щойно йому виповнилося 18, підписав контракт із ЗСУ. Підрозділ для служби хлопець обрав сам. Каже, до 10-ї бригади пішов не випадково.

“Я розумів, що тут я зможу себе реалізувати. Основний кістяк моєї роти — контрактники, з 2014-2015 років. Люди, які мали шалений бойовий досвід за спиною, і я з ким би не говорив, я від них набирався”, — сказав він.

Один із них — військовослужбовець із позивним “Куба”. Він в українській армії від 2015 року. Свій шлях військовослужбовця почав зі строкової служби, потім перейшов на контракт. Учасник Антитерористичної операції (АТО). З “Едельвейсами” він уже три роки.

“В мене старший брат служив вже до того часу в 10-й бригаді 109 батальйоні, і він мене так загітував сюди. Я якось не вагаючись підписав контракт і прийшов саме в цей батальйон, де служив мій старший брат”, — розповів воїн.

З початком повномасштабного вторгнення Росії до України “Едельвейси” на передовій. Перші бої прийняли, захищаючи Київ. За перші місяці звільнили понад десяток населених пунктів в області.

“Десята гірсько-штурмова бригада зробила великий вклад у відбитті агресора і наступу РФ в напрямку Києва. У нас була задача відрізати противника на житомирській трасі, ми визволяли населенні пункти від противника. Ну, досить успішно ми били в той час противника, палили його броньовану техніку”, — згадує “Куба”.

Нині 10-та окрема гірсько-штурмова бригада виконує бойові завдання на Донеччині. Під час боїв під Бахмутом “Куба” втратив свого старшого брата. Розповідає, від початку повномасштабного вторгнення вони завжди воювали поруч, тільки на різних позиціях. Втрату переживає дуже важко. Каже, зробить усе, щоб його смерть була не марною.

“Шляху назад немає, тільки вперед, до перемоги. Звільнити нашу землю від цих клятих окупантів і тут вже діло принципу. Поясню, чому. Тому що ніхто не поверне тих людей, які були вбиті ракетами і тих військових. Ніхто їх не поверне”, — сказав військовослужбовець 10-ї ОГШБр.

Військовослужбовці бригади не сумніваються в тому, що Україна здобуде перемогу.

“В України немає іншого вибору, як перемогти. Це вже наскільки закоренилося, і вони завдали таких важких ударів по цивільному населенню, це вже не пробачиться ніколи. Поки ми їх не виженемо з нашої землі, доти не буде ніякого спокою. Можливо, це ще історія тривала, хоча я сподіваюся, що ні. Але ми все одно дійдемо до кінця і Україна отримає цю перемогу довгоочікувану”, — резюмував військовослужбовець 10-ї ОГШБ із позивним “Сем”.

Читайте також: Бахмутський напрямок: українські захисники знищують ворога з німецької гаубиці PzH 2000 (ВІДЕО)

Прямий ефір