Бахмутський напрямок: українські захисники знищують ворога з німецької гаубиці PzH 2000 (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

На чотирьох напрямках Донецької області тривають запеклі бої. Майже рік українська армія стримує противника на Бахмутському напрямку. Велику роль в обороні відіграє озброєння, надане міжнародними партнерами. Як українські артилеристи освоїли німецьку гаубицю Panzerhaubitze 2000 (PzH 2000, “Панцир”), бачила кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Німецька гаубиця “Панцир” — це броньована техніка, і в разі російських обстрілів вона здатна зберегти життя особового складу. На Бахмутському напрямку її використовують для ліквідації живої сили противника та бойової техніки росіян. 62-тонна самохідна артилерійська установка із системою навігації та автоматизованою системою управління вогнем. Стріляє снарядами 155 мм. Може розвинути максимальну швидкість до 70 км на годину, ефективно вражає цілі до 30 км.

“Практично тисячу, сильний мерседесовський двигун, дуже надійний, до речі. По двигунах в них найменше відмов і взагалі в будь-який момент, навіть якщо вона сильно пошкоджена, в екстремальному режимі вона заведеться і вивезе тебе з вогневої під час обстрілу”, — розповів командир гаубиці Олексій.

Олексій від початку російського вторгнення керував установкою “Піон”. На початку року пройшов навчання по роботі з “Панциром”. Тепер несе службу на Бахмутському напрямку. Розповідає, за останні два місяці з німецької гаубиці по противнику випустив близько 500 снарядів.

“Я вже багато випустив, багато підтверджених цілей, в основному намагаємось працювати — це якісь скупчення техніки, людей, бункери. Є відео підтверджених цілей з безпілотника. Просто за рік війни в телефоні цих відео назбиралося стільки… Просто можу порівнювати з радянською технікою, ні в які порівняння не йде”, — каже командир знаряддя.

З плюсів, за словами артилеристів, — її автоматичні можливості, швидкість заряду і броньований корпус.

“У нашої батареї був випадок, коли снаряд розірвався над нашою баштою. Екіпаж цілий. Наскрізне пробиття було тільки в моторному відсіку, там побило радіатор і це не суттєво, машина, в принципі, готова повернутися в стрій”, — сказав Олексій.

На Бахмутському напрямку роботи вистачає завжди, кажуть українські захисники. Пригадують, були дні, коли бойові завдання з ліквідації цілі отримували кожні 15-20 хвилин.

“Останні кілька днів відчувається, що їм підвезли БК, дуже багато обстрілів, навіть тут прилітало. Дуже багато БпЛА. Основне — це БпЛА, тому що якщо вони палять твої позиції, відповідно сюда прилітають і снаряди, і ударні баражувальні боєприпаси, відповідно такі як в них “Ланцети””, — розповів військовослужбовець ЗСУ з позивним “Банкір”.

Майже 11 місяців як на цьому напрямку українська оборона робить усе можливе, щоб стримати наступ російських військ. Аеророзвідка передає дані про розташування противника, а артилеристи, прикриваючи українську піхоту, влучно завдають ударів по цілях.

Читайте також: Армія дронів на передовій — як працюють українські аеророзвідники на Донеччині (ВІДЕО)

Прямий ефір