Виконання “санкцій” по-українськи набагато надійніше, ніж стеля цін на нафту, — Попович про дронові удари по НПЗ Росії

Наслідки удару по терміналу "Новатек". Фото: ТАСС

У Росії вже повною мірою оцінили результати роботи українських дронів, які завдають ударів по їхніх нафтопереробних заводах (НПЗ). Про це сьогодні, 14 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий оглядач Денис Попович.

“За всіма ударами по НПЗ, що розташовані в європейській частині території Росії, — Усть-Луга, Туапсе, Волгоград. Дуже часто влучало в установки первинного перероблення нафти. Немає первинного перероблення нафти — немає і подальшої роботи в цьому напрямі. Ці установки коштують купу грошей, їх не так просто відновити”, — сказав він.

Оглядач навів дані незалежної західної преси, згідно з якими за січень на третину знизився експорт нафтопродуктів РФ до інших країн.

“Відмінне виконання “санкцій” по-українськи. Набагато надійніше, ніж це намагаються зробити наші партнери, встановлюючи стелю цін на нафту. Тому що експорт нафтопродуктів — це гроші в бюджет РФ. Бюджет РФ орієнтований на війну проти України. Відповідно, не буде грошей на війну. Крім того, удари по центрах нафтоперероблення — це удар по постачанню палива російським збройним силам. Тому прямий вплив на війну, і чим більше таких ударів буде, тим краще”, — розповів Попович.

Зазначимо, як заявив віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, в Україні працюють близько 10 компаній, що створюють безпілотники, здатні долітати до Москви і Санкт-Петербурга, а саме до розміщених там військових об’єктів, стратегічно важливих для ворога.

Читайте також: Завдання ударів по НПЗ і нафтогазовій галузі Росії розв’язують три важливі задачі, — Мусієнко

Нагадаємо, від початку року щонайменше дев’ять російських підприємств паливної промисловості зазнали атак безпілотників. За інформацією Bloomberg, тижневі показники перероблювання нафти в Росії впали до найнижчого рівня. Причина — зупинка двох великих НПЗ.

Прямий ефір