Втрати окупаційної армії РФ вже навесні можуть досягти 150 тисяч осіб, — експерт про причини

Знищена російська техніка. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Втрати російських окупаційних військ в Україні вже навесні можуть досягти 150 тисяч осіб, якщо бойові дії продовжуватимуться. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив генерал-майор запасу Служби безпеки України Віктор Ягун.

Коментуючи інформацію про те, що втрати армії РФ у 10 разів перевищують втрати ЗСУ, Ягун наголосив, що в Україні “чітко поставлено систему збереження життя наших поранених”.

“Тобто у нас є чітка логістика, як від нуля і до госпіталю в глибокому тилу довести людину. У нас дуже активно використовуються західні технології тактичної медицини на полі бою. Тобто ці турнікети, про які всі завжди кажуть, що їх не вистачає, це витратний матеріал, який дуже швидко використовується на полі бою. І він реально не просто допомагає, він рятує життя багатьом нашим бійцям”, — сказав експерт.

Він додав, що ЗСУ ведуть тактику мобільної війни, тактику дрібних угруповань, тактику обходу, а не лобової атаки. Ягун нагадав, що армія РФ просто стирає з лиця землі великі міста у спробах їх захопити — Маріуполь, Сєвєродонецьк, Лисичанськ.

“І дивіться, яка ситуація була в Херсоні. Ми просто створили умови, коли витіснили супротивника з міста, і він сам пішов. Оце все в комплексі — збереження життя наших поранених, використання передової тактики на полі бою — і дозволяє нам отримати ось цей результат. Наші хлопці гинуть, але не в такій величезній кількості, яку показує російська армія”, — сказав він.

Ягун зазначив, що різке зростання втрат противника вдвічі, іноді втричі, пов’язане з появою на фронті великої кількості непідготовлених російських мобілізованих.

“І цей показник показує, що реально, що до Нового року ми можемо вийти на цифру до 100 тис. (втрат російської окупаційної армії, — ред.). І якщо такими ж темпами бойові дії продовжуватимуться, то загиблих може бути й до 150 тис. до весни, тобто це реально дуже великі цифри, тому що треба розуміти, що це ж не тільки загиблі, це ще й санітарні втрати, і санітарні безповоротні, тобто люди, які отримали поранення, які не дозволяють їм відновитися і повернутися на поле бою. Це величезний удар. І ось ці так звані 300 тис. мобілізованих — це ті втрати, на які, напевно, Росія і вийшла в той період, коли вона ухвалила рішення про мобілізацію”, — переконаний. Ягун.

На його думку, часткова або прихована мобілізація в РФ продовжуватиметься, оскільки окупаційній армії необхідно зберігати свої сили.

Читайте також: Вдвічі більше військових, ніж улітку, втрачає російська армія за добу — причини (ВІДЕО)

Прямий ефір