“Все розбите, все розграбоване”: жителі Лимана розповіли про ситуацію в місті після окупації (ВІДЕО)

Лиман. Скріншот: uatv.ua

Майже тиждень тому Лиман на Донеччині звільнили від російських загарбників. Коли військові повернулися до міста, то побачили в ньому понад пів сотні поховань, розбиті машини та зруйновані житлові будинки, інформує FREEДОМ.

Десятки жителів звільненого Лимана вишикувалися в довгу чергу за продовольством та ліками. Після чотирьох місяців російської окупації у місті не залишилося ні магазинів, ні аптек. Тож отримати допомогу можна лише від українських військових біля міської адміністрації.

“Хочемо, щоб було краще. Щоб закінчилася ця війна. Щоб аптеки працювали, магазини, як раніше, лікарні… А що ж, немає нічого зараз поки що. Все розбито, все розграбовано”, — нарікає житель Лимана Микола.

Після визволення Лимана, головного бастіону російської армії на півночі Донбасу, у місті немає ні електрики, ні газу. І майже не залишилося цілих будівель та доріг. Але життя тут поступово налагоджується. Люди вже не ховаються у підвалах і не бояться виходити на вулиці, як це було за російських військових.

“Сиділи вдома і всі. Нікуди особливо не виходили, не траплялися їм не очі та не зверталися до них”, — розповідає Микола про життя в окупації.

Російська армія залишила у місті не лише руїни, а й свою розбиту техніку. Цвинтар із бронемашин і танків утворився просто посеред Лимана.

“Це була одна з баз російських окупантів. Вони звозили свою розбиту техніку, яка, як правило, знищувалася нашою артилерією”, — зазначив речник Східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий.

На околиці міста все ще лежать тіла російських військових, які намагалися тікати під час контрнаступу української армії. Вийти з Лимана бійці ЗСУ дали небагатьом.

“Група росіян, яка рухалася на автомобілях, кинула свою військову техніку і бігла на тому, що забрали у цивільних людей — мікроавтобусах, легкових автомобілях. Наша диверсійна група перехопила їх і повністю знищила”, — повідомив Череватий.

Тепер, коли Лиман звільнено, комунальні служби почнуть відновлювати місто. А українська армія продовжуватиме відвойовувати території.

Читайте також: Розвиток контрнаступу та доступ до логістики супротивника: значення звільнення Лимана оцінив військовий експерт (ВІДЕО)

Нагадаємо, 1 жовтня президент України Володимир Зеленський повідомив про звільнення Лимана на Донеччині.

Пізніше стало відомо, що близько 200 російських окупантів виїхали з Лиману цивільними автомобілями до міста Щастя Луганської області.

За словами голови Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка, у Святогірську та Лимані знайшли 10 убитих цивільних.

Читайте також: Звільнення Лимана наблизить деокупацію Сєвєродонецька та Лисичанська, — Варченко (ВІДЕО)

Прямий ефір