Ворог застосовує хімічну зброю на фронті, коли традиційні військові прийоми не дають результату, — Братчук

Сергій Братчук. Скріншот: uatv.ua

На тлі відсутності успіхів на полі бою російські війська вдаються до небезпечного і забороненого методу ведення війни — хімічної зброї. Від її застосування на сьогодні не залишилася осторонь жодна ділянка фронту. Про це сьогодні, 16 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.

“Приклад використання хімічної зброї ворог продемонстрував, напевно, на всіх ділянках фронту. Мені сьогодні складно навіть назвати, де б її не застосовували. Відрізняється, напевно, тільки кількість разів”, — розповів експерт.

Він наголосив, що російські окупанти починають використовувати хімічну зброю в тому разі, коли не бачать перспектив просування на тому чи іншому напрямку, використовуючи традиційні військові прийоми.

“Відповідно, застосування техніки, удари авіації давно перейшли, зокрема, на використання хімічної зброї”, — зазначив Братчук.

Експерт вважає, що змусити Росію відмовитися від застосування хімічної зброї на фронті можуть санкції, а також контроль за їх виконанням.

“Також наші удари по території Російської Федерації повинні стати більш болючими. Зокрема, якщо ми говоримо, наприклад, про об’єкти військово-промислового комплексу. Що стосується безпосередньо хімічної зброї, то ми знаємо, що Росія оголосила себе спадкоємицею Радянського Союзу, а Радянський Союз ніколи не цурався використання хімічної зброї, підготовки хімічної зброї для ведення бойових дій, тому цих запасів у Росії досить-таки багато”, — підсумував Братчук.

Читайте також: ЄС має запровадити найжорсткіші санкції у відповідь на застосування Росією хімічної зброї в Україні, — Каллас

Нагадаємо, сьогодні, 16 липня, у Брюсселі відбудеться зустріч послів країн Європейського Союзу, на якій продовжать обговорювати 18-й пакет санкцій. Учора не вдалося досягти одностайності на рівні міністрів закордонних справ.

Прямий ефір