“Вони лізуть і лізуть”: бійці ЗСУ розповіли про жорстокі бої під Бахмутом (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Журналісти “Настоящего времени” побували в Бахмуті Донецької області та поспілкувалися з українськими військовослужбовцями, інформує FREEДОМ.

Постріли артилерії та розриви снарядів зливаються в один суцільний гул. Саме так звучить Бахмут. Журналісти вирушили до позицій 10-ї гірсько-штурмової бригади ЗСУ, які обороняють цей напрямок.

“Важка ситуація, наступають щодня. Їхні підрозділи постійно поповнюються людьми, людською силою, артилерія досить інтенсивно працює, і просуваються потроху, але наші підрозділи стримують”, — розповідає артилерист 10-ї гірсько-штурмової бригади ЗСУ Сергій.

Група з 10-15 осіб намагається непомітно підібратися до позицій українських військ і швидко вступити в ближній бій — це про тактику російських військових. Українські бійці розповідають, якщо загін помічають на підступах, його розбиває артилерія.

“Наші хлопці тримають оборону, і на деяких напрямках відбивають тимчасово окуповані території. Важко, але хлопці — герої й стоять, попри мороз, болото”, — каже військовослужбовець 10-ї гірсько-штурмової бригади ЗСУ Микита.

Після невдалої атаки російські командири відправляють на штурм новий загін.

“Бої жорстокі. Вони просто по своїх трупах лізуть. Хлопець сидить в окопі, а навколо нього — трупи, він уже не знає, що робити, просто готується до смерті та курить, кидає бичок у своїх товаришів, які лежать навколо нього”, — описує ситуацію на передовій Микита.

За його словами, російські солдати йдуть на смерть, але бояться відступити.

“Вони, як зомбовані, лізуть і лізуть. Його підстрелили — він далі лізе. Перед ним убили його товариша, голову рознесло, він далі лізе. Тобто, розумієте, ситуація така, що їх там залякали смертю: або помруть тут, або помруть там. Ми розмовляли з військовополоненими, які розповідали, що в них розстріл — це нормально. Їх виводять, оголошують, що вони — дезертири й такі-то нехороші хлопці, і просто публічно розстрілюють. По дві, по три людини перед строєм”, — продовжує розповідь Микита.

Засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин, вербуючи російських в’язнів на війну з Україною, заявив їм:

“Варіантів повернутися на “зону” немає жодних. Ті, хто приїжджають і в перший день кажуть, кудись я не туди потрапив, ми робимо позначку — дезертир, і після цього йде розстріл” 

Саме російські ув’язнені тут, на цьому напрямку, за розповідями українських військових, складають кістяк штурмових груп у районі Бахмута. Вони погано підготовлені, але їх багато.

“І навіть якщо мавпі дати автомат — це мавпа з автоматом. А якщо їх багато — це все одно проблема велика. Проти нас стоїть, ну сильний ворог, але ми сильніші, ми його виженемо”, — упевнений військовослужбовець 10-ї гірсько-штурмової бригади ЗСУ Микита.

За словами українських військових, російські війська втратили дуже багато кадрових солдатів і командирів у боях під Києвом, Черніговом і Харковом ще на початку вторгнення. Тому зараз російські генерали намагаються професійних військових берегти. На штурми відправляють або ув’язнених, любо мобілізованих. Якщо ціною великих жертв у них щось вдалося, закріплюватися на захоплені позиції приходять уже кадрові російські бійці.

Читайте також: Розбиті вулиці, евакуація та життя під постійними обстрілами: як живе прифронтовий Бахмут (ВІДЕО)

Прямий ефір