Володимир Зеленський відреагував на російські паспорти на Донбасі

Фото АП

В Офісі президента України Володимира Зеленського висловили обурення через підписання президентом Російської Федерації Володимиром Путіним указу про спрощений порядок надання російського громадянства українцям, які живуть чи раніше жили на Донбасі.

Про це повідомляється у Facebook ОП.

“Ми вважаємо, що цей крок створює додаткові перешкоди на шляху до деескалації конфлікту та реінтеграції Донбасу, прихильність до яких керівництво Росії неодноразово декларувало”, – йдеться в інформації.

Зеленський пропонує надавати друге громадянство (України) етнічним українцям, які живуть за кордоном. Він доручив Міністерству закордонних справ розробити відповідні механізми цієї процедури.

Окрім цього, президент доручив розробити механізм спрощеного надання українського громадянства людям, які потерпають від порушення прав і свобод у своїх країнах.

Нагадаємо, нещодавно РФ спростила видачу російських паспортів жителям ОРДЛО.

Україна відреагувала на незаконне рішення Росії і звернулася до Радбезу ООН.

17 липня президент РФ розпорядився внести поправки до підписаного ним раніше указу і розширити географію дії спрощеної системи надання громадянства РФ не тільки на підконтрольних бойовикам територіях, але й на Луганську та Донецьку області загалом.

Прямий ефір