Володимир Зеленський у США розповів, якою бачить Україну через 5-10 років (ФОТО, ВІДЕО)

Фото ОП

Президент Володимир Зеленський через 5-10 років бачить Україну безпековим форпостом, стійкою країною.

Про це він сказав під час презентації плану трансформації України в садибі Джорджа Вашингтона, повідомляє UA.

Володимир Зеленський нагадав, що в Україні був відкритий ринок землі, ухвалюються закони про підтримку українських та іноземних інвесторів, а безумовним пріоритетом є верховенство права та реформа судової системи.

“Ми маємо чітке бачення, якою має стати Україна через п’ять-десять років. Це амбітний план трансформації нашої держави. Більше справедливості, більше можливостей – будуємо процвітаючу та стійку Україну”, – зазначив він.

Президент пояснив, що документ окреслює бачення розбудови України на найближчі роки як безпекового форпосту, цифрового, інфраструктурного та аграрного хабу.

За його словами, план перетворення економіки України визначає амбітні цілі щодо розвитку людського капіталу, забезпечення “зеленої” трансформації та енергетичної безпеки країни.

“Закладені в плані понад 80 проєктів – це амбітні проекти на загальну суму 277 мільярдів доларів. Вони передбачають фінансування коштом державного бюджету України, а також залучення програм міжнародної допомоги, кредитів, інвестицій”, – сказав він.

Також глава держави заявив, що Україна зараз активно шукає шляхи для розблокування перемовин у Нормандському форматі.

“Ми серйозно думаємо, як розблоковувати Нормандський формат. Варто проговорювати реальні кроки мирного врегулювання війни на Донбасі, на сході України. І тут нам потрібні потужні партнери. Ми дійсно запрошуємо Сполучені Штати Америки, саме президента. Ми проговоримо декілька моделей цього питання, як було би правильно зробити справедливо й безпечно для регіону”, – зазначив Володимир Зеленський.

На думку президента, питання України сьогодні – це “не тільки питання України”.

“Ми бачимо, що відбувається у світі. Питання України – це вже не тільки питання України. Це вже питання і Молдови, і прибалтійських держав. Це питання Білорусі. Питання незалежності Білорусі. І таких питань дуже багато”, – наголосив глава держави.

Нагадаємо, що Україна та США підписали угоду про основи оборонного партнерства.

Читайте також: США нададуть Україні додатково $60 млн безпекової допомоги (ФОТО)

Прямий ефір