Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Борисом Джонсоном: подробиці

Фото АР

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном. Сторони обговорили безпекову ситуацію.

Про це пише UA із посиланням на ОП.

Володимир Зеленський розповів про заходи, яких вживає українська сторона для активізації переговорного процесу в межах Нормандського формату.

Глава держави також повідомив про мирні ініціативи України, зокрема щодо взаємного звільнення утримуваних осіб.

Володимир Зеленський подякував Борису Джонсону за незмінну підтримку з боку Великої Британії суверенітету, територіальної цілісності України та її євроатлантичних прагнень.

“Ваша позиція чітка, зрозуміла й незмінна. І це саме та позиція, на яку очікує український народ від наших партнерів”, – наголосив президент.

Володимир Зеленський окремо відзначив важливість практичної допомоги, яку надає Велика Британія Україні, та зауважив, що це є яскравим проявом дієвої підтримки у сфері безпеки.

Президент наголосив, що жодні рішення стосовно України не повинні ухвалюватися без України.

Глава держави заявив, що позиція західних країн у діалозі з Російською Федерацією має залишатися твердою й рішучою; необхідно бути готовими до невідкладного запровадження превентивного пакету санкцій проти РФ задля протидії агресивним намірам Кремля.

Співрозмовники констатували спільність оцінок щодо проєкту “Північний потік-2”, який використовується як енергетична зброя.

Раніше повідомлялося, що Київ та Лондон працюють над візитом Джонсона в Україну в 2022 році.

Читайте також: Вторгнення до України стане помилкою для РФ із серйозними наслідками, – МЗС Великої Британії

Прямий ефір