Володимир Зеленський і Єнс Столтенберг обговорили взаємодію України з НАТО

Фото ОП

У межах робочого візиту до США президент України Володимир Зеленський зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Про це пише UA із посиланням на Офіс президента.

Володимир Зеленський попросив Єнса Столтенберга сприяти звільненню майже 450 українців, яких утримують на тимчасово непідконтрольних територіях та в Росії.

Президент наголосив, що за останні два роки Україна практично завершила формування нової цілісної системи національної безпеки, яка повністю побудована на стандартах країн Альянсу.

“Наш курс на членство в НАТО, принципи й стандарти Альянсу лежать в основі всіх керівних документів у сфері національної безпеки й оборони”, – сказав Володимир Зеленський.

Володимир Зеленський поінформував Єнса Столтенберга про перебіг виконання нашою країною Річних національних програм під егідою Комісії Україна – НАТО.

Сторони також обговорили взаємодію України з НАТО з використанням статусу партнера з розширеними можливостями.

Президент наголосив також на важливості подальшого збільшення присутності флотів країн НАТО в Чорному морі, а також взаємодії держав Чорноморського узбережжя. Володимир Зеленський зазначив, що Україна готова активно долучатися до відповідних спільних дій з Альянсом, а також висловив зацікавленість у розширенні кількості спільних навчань.

Нагадаємо, у ніч на 21 вересня за київським часом президент України Володимир Зеленський прибув до Нью-Йорка для участі у 76-й сесії Генеральної асамблеї ООН. Глава держави зазначив, що його мета – не просто говорити про деокупацію захоплених Росією українських територій, а й вимагати відповідних дій.

Глава держави, зокрема, зустрівся з президентом Туреччини та президентом 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Прямий ефір