Вогневий контроль до Азовського моря: вплив GLSDB на лівобережне угруповання ворога спрогнозував експерт

Бомба GLSDB. Фото: saab.com

У разі отримання Україною американських керованих бомб GLSDB із дальністю 150 км південне угруповання російських окупаційних військ на лівому березі річки Дніпро залишиться “голим та босим”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий аналітик Олексій Гетьман.

Він нагадав, що з появою на фронті високоточної зброї з дальністю до 70 км окупантам довелося змінювати логістику, яка дуже ускладнилася. У разі отримання Україною GLSDB і логістика, і управління військами у ворога ускладняться ще сильніше.

“Коли ми отримали зброю з далекобійністю 70 км, їм довелося перенести як свої штаби, так і склади, логістичні центри, на відстань понад 100 км. Зараз, очевидно, вони переноситимуть на відстань не менше ніж 150 км”, — зазначив гість ефіру.

За його словами, отримання Україною GLSDB, яке анонсують ЗМІ, означатиме вогневий контроль Збройних сил України над лівобережним угрупуванням ворога аж до узбережжя Азовського моря.

“Ми можемо перекрити постачання зброї та всього, що необхідно, з Криму для цього величезного угруповання… Буде добре прострілюватися територія до Азовського моря, з одного боку, і до Криму, з іншого, тобто зліва та справа, із заходу та зі сходу. Це угруповання залишиться взагалі голим і босим. Там, за великим рахунком, і так чорт знає що коїться з погляду військової дисципліни. Туди довелося росіянам відрядити росгвардію, яка туди приїхала для того, щоб ловити дезертирів і наводити лад, якого там практично немає. Армію деморалізовано”, — зазначив військовий аналітик.

Утім, значно більшого ефекту Гетьман очікує у разі постачання Україні ракет ATACMS з дальністю до 300 км, тоді росіянам доведеться відтягувати штаби та склади на відстань 350-400 км.

“На такій відстані управляти військами на лінії фронту практично неможливо… Це, по суті, паралізує війська на лінії фронту”, — пояснив Олексій Гетьман.

Військовий аналітик сподівається, що рішення щодо постачання Україні ATACMS можуть бути ухвалені на наступному засіданні Контактної групи з оборонної допомоги Україні у форматі “Рамштайн” 14 лютого.

Читайте також: США планують надати Україні все необхідне для весняного контрнаступу, — глава Пентагона

Прямий ефір