Візит Столтенберга до Києва та підтримка України країнами НАТО — підтвердження, що на “червоні лінії” Росії вже ніхто не зважає, — Джигун

Єнс Столтенберг. Фото: president.gov.ua

Важливо те, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг дійсно приїхав із візитом до Києва вперше за час повномасштабного російського вторгнення до України. Але й важливо те, що його мандат закінчується восени цьогоріч і після нього буде, вочевидь, інший голова, тому що Столтенберг пропрацював на цій посаді дев’ять років. Про це сьогодні, 23 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Максим Джигун.

“В нього є перспективи для продовження своєї кар’єри в Норвегії. І навіть речниця Столтенберга казала, що Єнс уже не бажає продовжувати свій мандат і хотів би піти вже займатися якимись іншими справами. Тому зрозуміло, що він намагатиметься піти з посади, передати повноваження не менш проукраїнському кандидату чи кандидатці”, — сказав він.

Джигун нагадав, що на посаду генсека НАТО є багато інших кандидатур.

“Зокрема, це і Христя Фріланд, канадійка з українським корінням, і Борис Джонсон, і багато інших політиків, які вирізняються своєю антиросійськістю і проукраїнськістю. Тому мені здається, що, по-перше, цим візитом Столтенберг хотів продемонструвати якусь тяглість, це, можливо, його завершальний візит до України на посаді генсекретаря. І це така дань Україні за те, що вона робить для НАТО в цілому”, — вважає він.

Також політолог прокоментував реакцію Росію на цей візит генсека НАТО.

“Мені видається, що вступ такий, скажімо, не миттєвий, але доволі швидкий до НАТО і відсутність будь-якої реакції негативної з боку Росії, навіть Путін сказав, що це навіть непогано, вони нам жодним чином не заважатимуть. То це якраз говорить про те, що вся ця бравада і вся ця розповідь про те, що наступали вони на Україну через небажання розширення НАТО, це брехня, це абсолютно надумана якась причина для внутрішньо електорату, яка нічого не означає. І мені здається, що власне те, що приїхав Столтенберг, те, що є підтримка із більшості країн НАТО стосовно України, є яскравим підтвердженням того, що на Росію сьогодні в контексті її червоних ліній ніхто не зважає. На них зважали до повномасштабного вторгнення. Сьогодні це не має жодного значення”, — висловив думку Джигун.

Читайте також: Візит Столтенберга до Києва: підсумки для України та Росії — розбір експертів

Нагадаємо, раніше Джигун висловив думку, що надання Україні Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО на майбутньому саміті у Вільнюсі було би кроком назад.

Прямий ефір