Візит Блінкена до України: майбутні перемовини оцінив експерт (ВІДЕО)

Фото Getty Іmages

США демонструють свою готовність до будь-яких дій з боку Росії щодо України.

Таку думку, коментуючи майбутній візит державного секретаря США Ентоні Блінкена до України, висловив телеканалу UA експерт з міжнародної політики, доцент Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Петро Олещук.

“Очевидно, я думаю, що президент України дізнається таким чином про ті заходи, які планують США надалі робити в разі кожного варіанту розвитку подій – ескалація з боку Росії або відсутність ескалації. Я думаю, що так само порушуватиметься питання “Північного потоку”, санкцій і всього, що стосується України в контексті економічної безпеки. Самі по собі перемовини матимуть найімовірніше робочий характер. Тобто там навряд чи будуть якісь гучні заяви, оприлюднення будь-яких широкомасштабних документів чи якісь інші суто дипломатичні заяви. За підсумками саме цієї зустрічі на певні дуже гучні заяви розраховувати не варто, але я думаю, що таким чином США демонструють свою готовність до будь-яких дій з боку Росії”, – сказав Олещук.

Нагадаємо, що цього тижня держсекретар США Ентоні Блінкен відвідає Київ. На 19 січня заплановані зустрічі з президентом Володимиром Зеленським та очільником МЗС Дмитром Кулебою, під час них головний американський дипломат планує акцентувати на “відданості США суверенітету та територіальній цілісності України”. Блінкен також зустрінеться зі співробітниками американської дипмісії та їхніми родинами і повідомить їм про плани Держдепу у разі подальшої ескалації з боку Росії.

Читайте також: Підсумки переговорів США – Росія минулого тижня. Погляд із Вашингтона

Прямий ефір