“Він не може захопити територію свого сусіда і піти з цим”: як США відповідають на спробу путінської анексії (ВІДЕО)

Білий дім. Фото: ukrinform.ua

Закон, завдяки якому Україна отримає понад 12 млрд дол. додаткової фінансової допомоги, затвердив президент США Джо Байден. Гроші підуть на оборону та інші потреби, виписані у документі. У Вашингтоні анонсували новий пакет мілітарної допомоги та санкції проти сотень людей, які причетні до посягання на територіальну цілісність України, повідомляє FREEДОМ.

“Він не може захопити територію свого сусіда і піти з цим, це не так просто. Ми збираємось тримати курс. І ми повністю готові захищати… Кожен дюйм. Тож, пане Путін, зрозумійте правильно те, що я говорю. Кожен дюйм”, — відреагував на спробу анексії Росією українських областей президент США Джо Байден.

Сполучені Штати не визнали так звані “референдуми” на тимчасово окупованих РФ українських територіях. У Білому домі напередодні нагадали, що Україна має повне право продовжувати захищати свій суверенітет, а США підтримуватимуть українців на кожному етапі цього шляху — стільки, скільки потрібно.

“Фальшиві “референдуми” проводились під дулами автоматів. Мешканців України примушували до голосування, залякували, і в деяких випадках голосування відбувалося під наглядом озброєної охорони. Говорити, що це якось відображає волю народу, це абсурд. США ніколи не визнають цих дій. Світ ніколи не визнає ці дії”, — заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван.

У Держдепартаменті США заявили про роботу над новими санкціями та про візові обмеження проти 910 осіб, включаючи військовослужбовців Росії, білоруських військових, посадових осіб та ставлеників Росії на тимчасово окупованих територіях України.

“Ми також виступаємо з чітким попередженням, підтриманим лідерами країн “Великої сімки”. Ми будемо притягувати до відповідальності будь-яку фізичну особу чи країну, які надають політичну чи економічну підтримку незаконним спробам президента Путіна змінити статус території України. На підтримку цього зобов’язання міністерства фінансів та торгівлі випускають нове керівництво щодо посилених санкцій”, — повідомив державний секретар США Ентоні Блінкен.

У Сенаті Сполучених Штатів тим часом заговорили про постачання до України танків. Про це раніше просив президент Володимир Зеленський. Сенатор Ліндсі Грем заявив, що найближчим часом це може статися.

“Хороші новини” після розмови з головою Пентагону анонсував міністр оборони України Олексій Резніков. Київ і Вашингтон мають низку домовленостей про використання американської зброї. Незастосування її для ударів по території Росії, як пояснила пані посол України в США Оксана Маркарова, стосується лише реактивних артилерійських систем HIMARS (“Хаймарс”), а не всіх типів поставленого озброєння.

У неділю, 1 жовтня, у США набрав чинності закон про ленд-ліз для захисту демократії в Україні. За словами посла України в США, Києву ленд-ліз буде потрібний тоді, коли Конгрес не виділятиме допомогу на президентські кошти.

“Ленд-ліз — це фактично те саме надання коштів із власної готівки, але які даються в оренду чи лізинг, але вже не на безоплатній основі. Тому допоки у нас є безкоштовна можливість отримувати, звичайно, ми її використовуватимемо”, — пояснила пані посол України в США Оксана Маркарова в інтерв’ю “Українській правді”.

Перемога України — це перемога США. Адже, крім підтримки Києва, Вашингтон відстоює і свої національні інтереси. Сполучені Штати своєю підтримкою та вольовими політичними рішеннями завдають ритм усім союзникам України. Це говорить і про те, що Україна за призначенням використовує підтримку, і про те, що незмінною залишається підтримка народу США.

Є американці, які допомагають навіть на полі бою — у Міжнародному легіоні. Алекс Дрюке з весни воював в Україні. Разом з іще одним солдатом зі штату Алабама пережив 3 місяці російського полону, включаючи погрози страти, тортури та голод.

“Ми обидва сказали один одному, що за все, через що ми пройшли, і за весь час, коли ми думали, що можемо померти, ми змирилися з тим, що можемо померти, ми були готові до цього”, — говорить колишній військовий Міжнародного легіону України Алекс Дрюке.

США планують оголосити про черговий пакет військової допомоги Україні вже найближчим часом, сказав Джейк Салліван. Раніше Вашингтон анонсував пакет допомоги на понад мільярд, який, зокрема, включає 18 систем HIMARS. Конгрес США в суботу, 30 вересня, остаточно ухвалив законопроєкт про виділення коштів на тимчасове фінансування державних видатків, куди входять і додаткові 12,3 млрд дол. для України.

Читайте також: Катастрофічні наслідки: Захід жорстко відповість у разі застосування Росією ядерної зброї (ВІДЕО)

Прямий ефір