“Відвойовуємо наші землі, кожен метр дається важко, але рухаємося”: українські воїни на навчаннях розповіли про штурми (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Воїни 93-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) “Холодний Яр” в умовах, наближених до бойових, відпрацьовують зачистку окопів під час штурму. Навчання на полігоні проходять і новачки, які до автоматизму відточують кожен рух, і вже досвідчені штурмовики, повідомляє FREEДОМ.

“Основна маса в нас мобілізовані. Тобто це люди, які працювали раніше на фабриках, за своїми цивільними професіями. Так, вони себе переламують, ми їм у цьому допомагаємо. У тому плані, що крім бойової підготовки, яку ми зараз спостерігаємо, у нас ще є теоретична підготовка, яка включає психологічну”, — розповів заступник командира механізованої роти з бойової підготовки 93-ї ОМБр із позивним “Мартін”.

Воїни на відео з бодікамер і квадрокоптерів розбирають помилки під час бою.

“Приїжджають до нас сапери, закопують імітаційні пристосування для того, щоб хлопці, які ще не були в бою, могли хоч трохи відчути, як це відбувається в бою. У нас є імітація 120-ї міни, 152-го снаряда”, — каже “Мартін”.

Один із таких мобілізованих — воїн із позивним “Мінг”. Працював механіком на кар’єрі в Кривому Розі, тепер штурмовик.

“Це, напевно, залежить від характеру людини. Дивіться на мене — хлопчик 60 кг, ну що це таке? Який я штурмовик? Але так, це вивозиш усе чисто на характері”, — поділився воїн.

Це тепер боєць уже з усмішкою розповідає про свій попередній бій. Коли йшли штурмувати вони, а почали штурмувати їх. Шестеро українських захисників проти, як з’ясувалося згодом, 300 російських окупантів.

“Вони обходили з двох боків, почали нас брати в кільце. Щільний мінометний вогонь, арта, танки, БМП. Крили з усього, крім кораблів. І вони лізли, лізли, лізли. Ми знайшли два кулемети [їхні], ось це нас, напевно, і врятувало. Почали щільним вогнем їх крити, і вони відступили. І відступили вони в глиб, ми ще трохи просунулися вперед, зайняли ті позиції, які нам були потрібні”, — розповів “Мінг”.

Тимофій із позивним “Non-stop” показав один із новітніх російських автоматів, здобутих у бою.

“Один із трофейчиків, військові мене зрозуміють. Усі ганяються за ними АК-12, круто”, — сказав боєць.

Він теж не був народжений штурмовиком, але тепер командує взводом. Під час одного з виходів, удвох із побратимом ліквідував п’ятьох росіян, двох узяв у полон.

“Нам дуже багато доводиться просуватися пішки, тому що у ворога дуже багато засобів зі знищення нашої колісної, гусеничної техніки. Близько не підійдеш. Відвойовуємо наші землі, кожен метр дається важко, але рухаємося, пробиваємося”, — каже воїн “Non-stop”.

Мабуть, найбільша перешкода в просуванні, каже командир батальйону, — перевага росіян у мінометах, які складно виявити, і далекобійній артилерії, яку важко дістати.

“На жаль, це потрібно усвідомити морально, що їхня артилерія більша, вона стоїть далі, у них є можливість завдавати поразки з більш дальньої дистанції. Мій батальйон здебільшого тільки в штурмових діях, ми тільки наступаємо”, — повідомив командир батальйону 93-ї ОМБр Ярослав.

“Ми маємо проривати оборону противника і далі розширювати плацдарм. Для того, щоб ворог не почувався в околицях Бахмута, і не почувався затишно на нашій землі”, — додав “Мартін”.

Читайте також: Українські захисники відбили 24 атаки російських окупантів — карта війни за 26 листопада (ВІДЕО)

Прямий ефір