Відсутність адекватної реакції на шантаж Кремля наближає гіпотетичну ядерну війну — думка

Ілюстративне фото: pixabay.com

Нормалізація ядерного шантажу — а Росія вдається до нього майже щотижня, чого ніколи не робив Радянський Союз — небезпечна сама по собі. Вона є загрозою для всього світу. Про це в ефірі FREEДOM заявив політолог, доктор політичних наук Петро Олещук.

“Прикриваючись ядерною зброєю, можна робити багато чого. Можна, наприклад, розпочати агресію проти країн НАТО, прикриваючись тим, що у разі адекватної відповіді на цю агресію ти застосуєш ядерну зброю. А у світі ядерних держав — не одна і не дві. І кожна з них, виходячи з такої логіки, може претендувати на все, що завгодно, прикриваючись ядерною зброєю. А якщо так, то рано чи пізно вони розженуться настільки, що увійдуть у безпосереднє зіткнення один з одним. І тому відсутність адекватної реакції на ядерний шантаж з боку Росії насправді не віддаляє гіпотетичної ядерної війни, а наближає, тому що держави на кшталт Росії починають втрачати внутрішні обмеження, починають звикати до ядерної загрози як до чогось звичайного”, — коментує він.

Політолог впевнений, що Росія зараз не має наміру втілювати свої ядерні погрози в життя, проте “нормалізація ядерного шантажу” не може не мати наслідків, саме тому на неї необхідно реагувати.

Читайте також: Який механізм найефективніший для стримування ядерних загроз Путіна — думка експертів і глядачів FREEДОМ

Прямий ефір