Весь світ має знати про російські злочини: Україна ініціювала створення міжнародного трибуналу (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

Страти, тортури, сексуальне насильство та злочини проти дітей, масштабні обстріли та бомбардування населених пунктів — з початку вторгнення в Україну російська армія скоїла тисячі воєнних злочинів проти українців. Такого висновку дійшла Слідча комісія ООН щодо України. Одним із головних приводів її заснування стала трагедія у Бучі під Києвом. До роботи на українській території експерти ООН розпочали в середині червня, розпочавши дослідження з чотирьох областей України: Київської, Сумської, Харківської та Чернігівської, інформує FREEДОМ.

“Нас вразила велика кількість розстрілів у районах, які ми відвідали. Наразі комісія розслідує такі випадки смерті в 16 містах і населених пунктах. Ми отримали твердження, що заслуговують на довіру, про багато інших випадків страт, які ми додатково документуємо. Загальні елементи таких злочинів включають попереднє затримання жертв, а також видимі сліди страти на тілах, такі як пов’язані за спиною руки, вогнепальні поранення в голову та перерізане горло”, — каже голова Слідчої комісії ООН Ерік Мьосе.

Слідчі ООН виявили жертв сексуального насильства віком від чотирьох до 82 років. За їхніми словами, дітей ґвалтували, катували та незаконно ув’язнювали. 23 вересня в Ізюмі Харківської області завершили ексгумацію на місці масового поховання. Зі землі було піднято 447 тіл, серед яких 5 дітей та 22 військовослужбовці ЗСУ.

“Докази звірств Росії з кожним днем ​​стають все більш жахливими. Зовсім недавно, коли були виявлені масові поховання в Ізюмі, на тілах видно сліди тортур. Ми закликаємо уповноважених продовжувати вивчення збільшення свідчень фільтраційних операцій, що проводяться Росією, насильних депортацій і зникнень”, — заявила пані посол США у Раді ООН з прав людини Мішель Тейлор.

Аби покарати російське керівництво за скоєні воєнні злочини, Україна ініціювала створення спеціального міжнародного трибуналу, проєкт якого вже представили послам 30 країн. За словами організаторів, йдеться конкретно про президента та інших топчиновників Російської Федерації, які розв’язали військову агресію проти України.

“З першого дня вторгнення, 24 лютого, ми шукаємо відповідь на запитання: як притягнути до відповідальності тих, хто розпочав агресію проти України. Ми зважили всі наявні механізми, включаючи резолюції ООН, провели консультації з найвідомішими юристами-міжнародниками з усього світу та прийшли до висновку, що для притягнення до відповідальності за злочин агресії проти України має бути створено спеціальний міжнародний трибунал, мандат якого буде обмежений виключно розслідуванням злочину агресії проти України”, — повідомив заступник керівника Офісу президента України Андрій Смирнов.

Сам факт того, що міжнародний спеціальний трибунал готує обвинувальні висновки та видає ордери на арешт, стане важливим кроком до визнання глобального правосуддя. Адже жоден міжнародний суд не має юрисдикції розслідувати та притягувати до відповідальності найвище політичне та військове керівництво країни.

“Війна Росії поставила багато країн на межу голоду, посилила крайню бідність, створила небачену раніше загрозу ядерної катастрофи, підірвала кошти для існування та перспективи мільйонів людей у ​​всьому світі. Наслідки для прав людини випливають з акту агресії з боку Росії — члена Ради Безпеки ООН, який, якщо він залишиться без відповіді, втягне нас у темний світ безкарності та вседозволеності”, — зазначив посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич.

Створення міжнародного спеціального трибуналу вплине на швидкість закінчення війни, вважають в Офісі президента України. Трибунал дасть зрозуміти навіть скептикам, що більше не можна тиснути руку Путіну та російським лідерам. Це остаточно відправить їх до міжнародної ізоляції й, можливо, змінюватиме ставлення до війни проти України в самій Росії.

“Всі російські військові злочинці, включаючи вище керівництво, повинні понести відповідальність. Ми не зупинимося, поки всі ці люди не опиняться на лаві підсудних міжнародного трибуналу. Питання створення такого трибуналу ми порушували в розмовах з прем’єрами Канади, Нової Зеландії та Японії, обговорювали з президентом Латвії. Весь світ має знати про російські злочини”, — наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зареєстрували понад 34 тис. кримінальних справ за фактом скоєння воєнних злочинів. Експерти пояснюють, якщо зараз не покарати Кремль за допомогою міжнародного трибуналу, то у майбутньому будь-який диктатор зможе оголосити війну. Цим шляхом Україна розраховує на широку міжнародну підтримку, адже безкарні злочини можуть повторитися.

Читайте також: Київ зобов’язаний ініціювати новий Нюрнберг для Росії, радник міністра МВС України (ВІДЕО)

Прямий ефір