В Росії смертна кара існує в різних формах — від повісток на війну до “пригожинської кувалди”, — Яковенко

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

У Росії де-факто існує смертна кара, наприклад, “пригожинська кувалда” або ув’язнення опонентів путінського режиму у колоніях. Крім того, яскравий приклад смертної кари — повістки на війну проти України. Про це сьогодні, 17 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський опозиційний журналіст і колишній депутат Державної Думи РФ Ігор Яковенко.  

“Смертна кара — це символічний захід як повернення радянського гімну. Це можливо, але особливої потреби то в цьому немає, оскільки сьогодні смертна кара за фактом і так існує, просто в різних формах. Це і “кувалда Пригожина”, яка стала символом цієї війни. Не знаю, чи є країни, в яких така форма смертної кари існує — це російська така національна і культурна особливість. Є смертна кара внаслідок тортур у колоніях… Ось зараз на наших очах вбивають Навального, людина вже важить половину від того, що в неї було раніше”, — сказав він. 

Також смертною карою в Росії, за словами Яковенка, можна вважати й повістки для росіян про відправлення на повномасштабну війну проти України. 

“Щодня тисяча людей лягає в український чорнозем, так, страта здійснюється руками українців, але це нічого не змінює. Хто це робить? Це робить Путін і його режим. У цьому випадку особливі закони й не потрібні. Хоча я підкреслю, цього дуже просять у російському телевізорі, і деякі політики, які вже майже відкрито починають критикувати Путіна за недостатнє людоїдство. І ось назріває якийсь конфлікт між частиною путінської обслуги та турбопатріотами. Пов’язано це з поразками на фронті, але, також, Путіна критикують за те, що він досі не кинув ядерну бомбу на Вашингтон, Лондон, Париж, Варшаву і, звісно ж, на Київ, це постійно лунає в телевізорі”, — підкреслив Ігор Яковенко.

Читайте також: Російські еліти озброюються, щоб гарантувати безпеку своєму бізнесу: Мусієнко — про створення нових ПВК

Прямий ефір