В передачі Києву заморожених активів російських олігархів важливу роль відіграють міжнародні прецеденти, — британський журналіст

Ілюстративне фото: Facebook

У Великобританії заморожені активи російських олігархів можуть мати значно більший обсяг, ніж у Сполучених Штатах. Також, в майбутньому Лондон може розпочати процес передачі їх Києву, наслідуючи приклад Вашингтона. Про це сьогодні, 8 вересня, в ефірі телеканала FREEДОМ повідомив британський журналіст і письменник, у минулому — головний редактор російської служби BBC Андрій Остальський.

“У рази більше, зовсім інші обсяги. І це станеться — мій особистий прогноз. Хоча юристи весь час попереджають і Ріші Сунака (британський прем’єр-міністр, — ред.), і уряд, який налаштований саме на це, що необхідно дуже акуратно і точно це юридично оформити”, — сказав він.

Він зауважив, що недоторканність приватної власності та банківських рахунків є святими принципами, на яких заснована Британія.

“Створити такий прецедент, абсолютно унікальний, це, звичайно, серйозний крок. Юристи бояться один раз створити прецедент, і тоді люди почнуть втрачати довіру до того, що їхня приватна власність і гроші надійно захищені від будь-яких політичних подій і несподіваних поворотів. Частка істини в цьому є. Тому необхідно оформити це як якесь спеціальне, надзвичайне законодавство. Юристи мають попрацювати серйозно”, — зазначив він. 

Остальський додав, що без ретельно опрацьованого й ухваленого парламентом законодавства неможливо досягти передачі активів Києву. Однак важливу роль відіграють і міжнародні прецеденти.

“Я так розумію, що робота вже ведеться, і в підсумку відбудеться. Як скоро — не знаю. Хотілося б, звичайно, якомога швидше. Якщо американці подадуть такий приклад, то це теж юридичний фактор, який матиме свою вагу і для британської юриспруденції”, — підсумував Андрій Остальський.

Читайте також: Не тільки слова підтримки, а й конкретні меседжі США: підсумки візиту Блінкена в Україну підбили експерти

Нагадаємо, уряд США вперше передасть Україні заморожені активи російських олігархів. Про це заявив Держсекретар США Ентоні Блінкен під час пресконференції з очільником українського МЗС Дмитром Кулебою. Йдеться про 5.4 млн доларів, які підуть на підтримку українських ветеранів.

Прямий ефір