У Мінсоцполитики пропонують п’ять етапів підвищення пенсій

Фото Укрінформ

У межах підготовки проєкту держбюджету-2022 Мінсоцполітики пропонує передбачити 5 кроків підвищення пенсій в Україні у 2022 році.

Про це повідомляє UA з посиланням на Міністерство соціальної політики України.

Зокрема, Мінсоцполітики пропонує передбачити у календарі підвищення пенсій на наступний рік такі кроки:

  • підвищення з 1 січня пенсій особам з інвалідністю з числа ліквідаторів Чорнобильської катастрофи;
  • індексацію з 1 березня пенсій для майже 10 млн пенсіонерів та компенсаційних виплат для пенсіонерів віком старше 75 років;
  • перерахунок з 1 липня і з 1 грудня пенсійних виплат у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
  • перерахунок з 1 жовтня мінімальної пенсії за віком у зв’язку із прогнозованим підвищенням мінімальної заробітної плати.

У відомстві додали, що ці пропозиції, а також схвалення Верховною Радою урядового законопроєкту №4668, дадуть можливість уперше після 2014 року охопити програмою підвищення всі категорії пенсіонерів з акцентом на найбільш вразливих їхніх групах.

Нагадаємо, у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму з 1 липня 2021 року підвищуються пенсійні виплати. Також з 1 липня встановлено підвищення у розмірі 100 гривень до страхової пенсії, призначеної в 2019-2020 роках, яка з 2019 року не перераховувалася.

Читайте також: Кабмін підтримав підвищення пенсій для військовослужбовців

Прямий ефір