Умову, яку США поставили Україні для отримання гарантій безпеки, озвучив Зеленський

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

США поставили умову, згідно з якою Україна має вивести свої війська з Донбасу для отримання гарантій безпеки. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю агентству Reuters, повідомляє FREEДОМ.

Президент наголосив, що такий крок поставить під загрозу не лише безпеку України, а й, як наслідок, безпеку Європи, оскільки це призведе до передачі країні-агресору сильних оборонних позицій у регіоні.

“Ви зрозумійте, що виведення військ із Донбасу, крім того, що це неправильно, аморально і так далі, але виведення на сьогодні з Донбасу — це послаблення українського захисту. Саме так. У Росії завжди є ще один крок. Наприклад, ядерна зброя, про що вони постійно говорять, погрожуючи всьому світу. І щоразу в патовій ситуації в якийсь момент вони видають такий меседж: “А що якщо?..” То скажіть мені, чому вони знову не почнуть війну, знову на якихось нових умовах, ще якихось додаткових. І скажуть усьому світу: “Дивіться, якщо ні, то ми зможемо застосувати ось цю зброю”. І ми від цього не захищені”, — заявив Володимир Зеленський.

Читайте також: Гарантії безпеки є базовим пунктом закінчення війни Росії проти України — думка Подоляка

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив, що Сполучені Штати продовжують надавати Україні необхідну розвідувальну інформацію та зброю через європейських союзників.

Прямий ефір