Україну відвідають Борис Джонсон та Реджеп Таїп Ердоган

Фото Getty Images

Найближчим часом в Україну приїдуть прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон та президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Британський прем’єр і турецький лідер будуть обговорювати загрозу подальшого вторгнення РФ в Україну.

Про це повідомляє UA з посиланням на видання The Guardian та турецьку новинну агенцію Anadolu.

Цього тижня прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон відвідає Україну. Він сподівається зміцнити дипломатичні зусилля на тлі загрози вторгнення Росії. Згідно з джерелами в британському уряді, Джонсон відвідає Україну, а після цього проведе переговори з російським президентом Володимиром Путіним.

“Прем’єр-міністр сповнений рішучості прискорити дипломатичні устремління і посилити стримування, щоб уникнути кровопролиття в Європі. Він повторить необхідність того, щоб Росія відвела війська і вступила в дипломатичні відносини, коли він буде говорити з президентом Путіним на цьому тижні”, – зазначив представник Даунінг-стріт.

За його словами, Джонсон розгляне варіанти стримування російської агресії проти України, включно з новим розгортанням військ НАТО. Крім того, очікується, що сьогодні, 31 січня, Лондон оголосить про намір запровадити більш жорсткі санкції проти Росії, якщо вона зважиться на вторгнення.

На початку лютого Україну також відвідає президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Однією з цілей його візиту стане врегулювання конфлікту між Києвом і Москвою.

“Я здійсню візит в Україну на початку наступного місяця”, – сказав турецький лідер.

Прессекретар президента Ібрагім Калин додав, що Туреччина готова відіграти будь-яку роль для зниження напруженості у відносинах між Росією і Україною.

“Водночас ми будемо в тісному контакті з росіянами, щоб уникнути будь-яких військових дій з серйозними і незворотними наслідками”, – заявив він.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон говорив про те, що вторгнення Росії в Україну може розпочатися з наступу на Київ.

Читайте також: Ердоган запросив президентів України та РФ на переговори до Туреччини

Прямий ефір