Усю окупацію залишалися лише двоє жителів — репортаж із села-привида Богородичного Донецької області (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Село Богородичне Донецької області розташоване за 7 км від Святогірська, раніше було під окупацією російських військ. Там не залишилося жодної вцілілої будівлі. Майже всі місцеві жителі виїхали, але всю окупацію там залишалися двоє — мати і син. Вони й зараз живуть у селі. Про це повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

Щоб дістатися Святогірська, жителі переходять на інший берег річки Сіверський Донець по пояс у воді, дехто, тримаючи в руках велосипед. Зараз температура води +3. Але такий маршрут необхідний, кажуть жителі, у місті можна купити продукти та отримати гуманітарну допомогу. До самого села волонтери приїжджають не часто.

Село Богородичне сьогодні залишається населеним пунктом-привидом, бо не залишилося жодного вцілілого будинку після окупації росіянами цього літа. До повномасштабного вторгнення Росії в Богородичному проживало близько 800 осіб. Перед окупацією практично всі встигли виїхати, крім двох осіб. Микола залишався доглядати за своєю 93-річною матір’ю. Каже, найстрашніший час був, коли бомбили. Росіяни пиячили, вбивали домашню худобу, грабували все, що можна.

Їхній будинок був зруйнований. Зараз родина готується до зими. 93-річна Людмила Михайлівна розбирає завали та наводить лад. Зимувати родина планує теж там. Поставили буржуйку.

Як розповів Микола, під час обстрілів влітку загинув його брат і вся його родина. Ховав родичів сам, могили облаштував у городі.

“Там, у хаті. Прилетів снаряд. З невісткою. І бабу прихлопнуло. Вони там під самою лікарнею по вулиці. І тут по вулиці вбило. Так, багато вбило”, — сказав чоловік.

Волонтери привезли для сім’ї ліки, продукти та корм для собак і котів, які з усього села зійшлися сюди до людей. У селі розбиті всі комунікації, тому волонтери також передали родині окопні свічки.

Відновлювати розбиту оселю до Богородичного з Миколаївки зараз приїжджають пенсіонери Володимир і Раїса. Вони встигли виїхати ще до окупації 20 травня. 73-річна Раїса розповідає, що народилася, виросла і хотіла провести старість у Богородичному. Перед війною з чоловіком зробили ремонт.

“Шкода, ми його тільки зробили, навесні зробили і перейшли сюди на зиму і все, тікати. Не хотіли їхати. У нас там підвал, ми в підвалі сиділи, підвал завалився, там дірка в підвалі, і ми якраз виїхали. Приїхали, а тут жах. Кажу, давай хоча б дах перекриємо. А то він завалився, ну хоч стіни. Син плівки поназбирав, де валялося, де купували. Ой. Уже сил немає. До вечора й падаємо. Шкода. Я взагалі сільська, тут мої батьки жили. Хотіла тут і жити. А воно… Немає сил уже. Тільки доробили. Сусіди дивувалися: “Як ви це бетонуєте?”. Я тягала, чоловік заливав. Ну і все. І завалилося все”, — розповіла жінка.

Новий рік Раїса і Володимир планували зустріти із сусідами, щоб тим не було самотньо. А після — знову виїхати до Миколаївки збирати будматеріали для ремонту свого будинку. Кажуть, постійно жити в рідному селі поки що неможливо.

Читайте також: Обстановку можна порівняти з Бахмутом: що відбувається в гарячій точці Луганської області — селі Невському (ВІДЕО)

Нагадаємо, деокупація міст та сіл Донецької області розпочалася у вересні 2022 року. Після вдалого контрнаступу українські військові звільнили Святогірськ, а потім Лиман та понад десяток населених пунктів у цих районах. До більшості з них після деокупації повертається життя — відкриваються відділення банків, оживає бізнес, облаштовуються пункти обігріву та привозиться гуманітарна допомога. Однак після масованих обстрілів росіянами житлова інфраструктура деяких сіл перетворилася на руїни, людям просто нема куди повертатися. Село Богородичне було звільнене 11 вересня.

Прямий ефір