Український літак прямує в Кабул для евакуації людей

Фото з сайту ukrinform.ua

18 серпня ще один український літак вилетів в аеропорт Кабулу для евакуації 150 громадян України.

Про це повідомляє UA з посиланням на РБК-Україна.

Як зазначив речник МЗС Олег Ніколенко, наразі в аеропорту Кабула перебувають два українські літаки. Відпрацьовуються плани: вивезти громадян на літаку, який вже знаходиться в аеропорту Кабула, і евакуація літаком Міністерства оборони України, який полетів сьогодні з Києва. Він додав, що є безпосередні три завдання, які зараз вирішують українські дипломати.

Евакуація почнеться, як тільки будуть вирішені ці питання. Ми сподіваємося, що це відбудеться найближчим часом”, – наголосив Олег Ніколенко.

Перше завдання – це безпечний коридор для доступу в аеропорт, адже ситуація там залишається частково неконтрольованою, частина аеропорту закрита, інша частина контролюється іноземними військами, на під’їздах до аеропорту розміщується ряд блокпостів.

Друге – безпечна посадка людей на літак і його технічна підготовка.

Третє – отримання дозволу на зліт і безпечний вихід літака з території Афганістану.

Як повідомлялось, 15 серпня угруповання “Талібан” зайшло у передмістя Кабулу. Президент Афганістану Ашраф Гані подав у відставку та виїхав з країни. Таліби повідомили, що дочекаються остаточного виведення іноземних військ перед тим, як почати формувати нову владу.

17 серпня 120 українців звернулись до Міністерства закордонних справ з бажанням покинути територію Афганістану, який опинився під контролем угруповання “Талібан”. В аеропорті Кабула знаходиться літак, який має вивезти українських громадян, але він не може злетіти через заборону польотів для цивільних повітряних суден.

Нагадаємо, Управління верховного комісара ООН у справах біженців звернулося до всіх країн світу з закликом заборонити примусове повернення афганців в Афганістан.

Прямий ефір