ООН закликає країни світу припинити насильницьку репатріацію афганців

Фото bbc.com

Управління верховного комісара ООН у справах біженців звернулося до всіх країн світу з закликом заборонити примусове повернення афганців в Афганістан.

Про це повідомляє UA з посиланням на Інтерфакс Україна.

“В світлі швидкого погіршення ситуації з безпекою і правами людини УВКБ ООН закликає всі держави припинити насильницьку репатріацію всіх афганських громадян, яких раніше віднесли до категорії осіб, що не потребують міжнародного захисту”, – заявила в Женеві представник УВКБ ООН Шабія Манту.

Вона додала, що деякі європейські країни вже вжили таких заходів.

Як зауважила Шабія Манту, з початку 2021 року ще до подій останніх днів в Афганістані понад 550 тисяч афганців стали переміщеними особами.

Представник верховного комісара ООН з прав людини Руперт Колвіл закликав рух “Талібан” виконати обіцянки щодо створення інклюзивного керівництва і захисту прав жінок. Він додав, що міжнародне співтовариство стежитиме за цим.

За даними Дитячого фонду ООН, понад 18 млн людей в Афганістані, з них приблизно 10 млн дітей, потребують гуманітарної допомоги. Половині афганських дітей у віці до п’яти років загрожує недоїдання.

Нагадаємо, 17 серпня 120 українців звернулись до Міністерства закордонних справ з бажанням покинути територію Афганістану, який опинився під контролем угруповання “Талібан”. В аеропорті Кабула знаходиться літак, який має вивезти українських громадян, але він не може злетіти через заборону польотів для цивільних повітряних суден.

Як повідомлялось, 15 серпня угруповання “Талібан” зайшло у передмістя Кабулу. Президент Афганістану Ашраф Гані подав у відставку та виїхав з країни. Таліби повідомили, що дочекаються остаточного виведення іноземних військ перед тим, як почати формувати нову владу.

Прямий ефір