Українські зенітники під обстрілами захищають небо над Бахмутом — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Війська РФ не припиняють атакувати позиції українських захисників біля Бахмута. Щодня ЗСУ відбивають десятки російських штурмових операцій. Українські зенітники захищають небо над Бахмутом в умовах постійних російських обстрілів, повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

З потеплінням листя на деревах почало допомагати маскувати бойові позицій українських зенітників, але фактично ні від чого не рятує.

Небо над вогневими позиціями контролює український дрон. Військовослужбовці готові будь-якої секунди отримати нове бойове завдання.

“Оповіщають нас у групі, є на планшеті програми, завдяки яким можна бачити повітряні цілі противника, але здебільшого орієнтуємося на візуальний контакт. Тому перебуваємо безпосередньо недалеко від самої зброї. Якщо візуальний контакт, закинув на плече, готовність до стрільби 5-6 секунд, ну, і сподіваємося на ураження”, — розповідає військовослужбовець ЗСУ Юрій.

На цих позиціях українські бійці працюють із переносним зенітно-ракетним комплексом “Ігла”.

“Вражає повітряні цілі, такі як вертольоти, літаки, ну, ще ракети, наприклад, ті, що зараз по Україні запускають, є можливість вражати. По висоті — до 3,5 кілометрів, дальність — 4,5 кілометри”, — каже Юрій.

Попри густоту посадок — тут небезпечно. Уже за кілька хвилин після приїзду знімальної групи починаються обстріли.

Бійці кажуть, імовірно, працювали російські міномети. І в такій обстановці вони щодня несуть службу.

“Вчора дуже щільно було, якщо підете, з гірки подивіться, там видно ці всі вчорашні прильоти”, — сказав Юрій.

Військові на обстріли реагують спокійно, кажуть, їхнє головне завдання — контролювати небо.

“Так, це поруч, “Гради” були. А психологічно тримаємося. Бойовий дух нікуди не дівається, козак у душі не пропадає. Фізично трохи виснажені, але відпочивати дають. Тримаємося! Йдемо до перемоги”, — каже військовослужбовець ЗСУ Сергій. 

Тут, на Бахмутському напрямку, війська протиповітряної оборони не мають навіть дня без бойових завдань: відстежують пересування російської авіації та відбивають ці атаки.

Читайте також:

“Там усе розтрощене вщент”: про бої за Бахмут розповіли воїни ЗСУ, які вийшли на ротацію (ВІДЕО)

Нагадаємо, як розповів спікер Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий, Бахмут залишається головною ціллю для росіян. Проте українські сили планомірно знищують там техніку окупантів і завдають ворогові шкоди.

Прямий ефір