Українські реформи: як у країні формується нова культура безпеки на дорогах (ВІДЕО)

Скрін із відео

Щорічно на дорогах України гине понад 3,5 тисячі осіб, це майже по 10 людей на день. Зараз в Україні активно проводиться реформа безпеки дорожнього руху. Так, у листопаді 2016 року стартувала кампанія “За безпечні дороги”, метою якої було зниження смертності та травматизму під час дорожнього руху.

“Понад рік ми збирали дані, проводили інформаційні кампанії для того, щоб зрозуміти реальну картину з ременями безпеки, і для того щоб мати обґрунтування для застосування змін”, – говорить директор Центру демократії і верховенства права, ініціатор кампанії “За безпечні дороги” Тарас Шевченко.

Учасники проекту визначили три пріоритетні цілі: ремені безпеки, контроль швидкості й відволікаючі засоби – мобільні телефони.

Цього року Рада прийняла в першому читанні проект закону №8492 “Про внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення”. Законопроектом пропонується збільшити адміністративну відповідальність за порушення правил користування ременями безпеки та шоломами з 51 гривні до 850 гривень. Таке збільшення обумовлено значною суспільною небезпекою і масовим невикористанням ременів безпеки, а також мотошоломів, водіями та пасажирами. До того ж, з 1 січня поточного року набрала чинності постанова, яка передбачає збільшення штрафів за порушення “Правил дорожнього руху”.

Зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху в межах населених пунктів – більш ніж 50 км/год, встановили штраф у розмірі 3400 гривень (раніше штраф за це правопорушення становив 510 грн). За залишення місця ДТП – штраф у 3400 гривень (до цього становив 225 грн) і передбачена можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.

У 20 разів збільшився розмір штрафу за керування транспортом без водійських прав – він становить 10 200 гривень, а за повторне порушення – 40 800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, платять штраф у розмірі 20 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 800 гривень. Як відзначають фахівці, 2019 рік має стати визначальним для реформи безпеки в Україні.

“Усі пасажири в автомобілях пристебнуті ременями безпеки, під час керування транспортним засобом водії не розмовляють по мобільному телефону, тому що за цим уважно стежить патрульна поліція. А тисячі камер автоматично фіксують порушення правил дорожнього руху. Це може стати реальністю для українців вже на початку 2019 року”, – відзначили експерти.

Більше випусків програми “Українські реформи” дивіться за посиланням.

Прямий ефір