Українська влада вжила низку системних заходів, щоб уникнути зростання тарифів ЖКГ, – Шурма

Фото ОП

Українська влада вжила низку системних заходів, щоб уникнути різкого зростання тарифів на житлово-комунальні послуги на тлі здорожчання енергоресурсів у світі.

Про це повідомляє UA з посиланням на ОП.

На світовому та регіональному ринках енергоресурсів цієї зими склалася аномальна ситуація, що призвела до галопуючого зростання цін на природний газ, електроенергію та вугілля. Це сталося через стрімкий вихід глобальної економіки з кризи, викликаної пандемією коронавірусу, і збільшення споживання, до якого ланцюжки постачань виявилися неготовими.

Свою роль у здорожчанні енергоресурсів відіграла й Росія, дії якої на регіональному ринку газу призвели до рекордних цін – вартість газу за тисячу кубометрів зросла у 20 разів порівняно з 2020 роком.

“Українська влада дуже чітко розуміє, наскільки це чутлива тема для кожного громадянина України, тому ми вжили низку системних заходів, щоб стримати зростання цін на енергоресурси й тарифи житлово-комунального господарства”, – зауважив Ростислав Шурма.

За його словами, можливе незначне корегування деяких тарифів у межах інфляційних очікувань на рівні 10-11%, зокрема тарифів на розподіл та доставку газу, але ціна газу для населення впродовж нинішнього опалювального сезону не зростатиме.

“Уряд виділив суттєві кошти, щоб зберегти тарифи на газ для населення фактично на рівні минулого року – нижче 8 гривень за кубометр. Уряд також виділив кошти для забезпечення пільговим газом муніципальних теплокомуненерго, щоб населення отримало опалення практично за цінами минулого року”, – розповів заступник керівника Офісу президента.

Як зазначив Ростислав Шурма, ціни на електроенергію для населення цьогоріч також вдалося втримати від зростання, а для деяких категорій споживачів – навіть знизити. Він наголосив, що підвищення тарифів на постачання або розподіл електроенергії для обленерго жодним чином не вплине на вартість цього енергоносія для населення.

Нагадаємо, 17 грудня відбулося засідання координаційного енергетичного штабу щодо ситуації в енергетичній сфері та проходження опалювального сезону за участю президента України Володимира Зеленського.

Читайте також: В Україні з березня-квітня розпочнеться реалізація програми термомодернізації, – ОП

Прямий ефір