Україні потрібні серйозні гарантії безпеки: війну РФ проти України та ситуацію на Близькому Сході обговорять на Мюнхенській конференції (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Цього тижня в Мюнхені відбудеться конференція з безпеки. Головні теми — війна Росії проти України і ситуація на Близькому Сході. Обговорювати проблеми оборони та безпеки в Німеччину прибудуть майже сто міністрів і глав держав, повідомляє FREEДОМ.

Настільки великої кількості конфліктів подібної інтенсивності, як зараз, не відбувалося цілих 60 років. Так висловився Крістоф Хойсген, голова Мюнхенської конференції з безпеки, презентуючи доповідь про ситуацію у світі. Щороку її представляють напередодні самої зустрічі. Нинішній документ називається “Програють усі?”. І це не твердження, а запитання, на яке намагаються знайти відповідь автори. Вони пишуть, що міжнародна співпраця стала малоефективною, політична невизначеність зростає, а імперські амбіції Росії нівелюють будь-яке бачення кооперації у сфері безпеки в доступному для огляду майбутньому.

Сама конференція стартує в п’ятницю, 16 лютого. Це буде ювілейна, 60-та зустріч світових лідерів на тему глобальної безпеки. Участь у ній візьмуть генеральний секретар НАТО і керівники головних інститутів ЄС. З американського боку — глава Держдепартаменту, від Китаю — очільник Міністерства закордонних справ (МЗС). Водночас чиновників із Росії та Ірану на захід не запросили. За словами Крістофа Хойсгена, вони не виявили в ньому зацікавленості, а крім того, на президента країни-агресора Путіна в Німеччині очікував би арешт. Хоча тема російської агресії та її наслідків стане ключовою на конференції. На думку Хойсгена, для початку переговорів про мир Україні потрібні серйозні гарантії безпеки.

“Дуже важливо винести урок з Мінських домовленостей і з Будапештського меморандуму. Мають бути гарантії безпеки, щоб Путін знову, коли йому заманеться, не зміг їх проігнорувати. На мою думку, найкраща гарантія безпеки для України — це членство в НАТО”, — заявив Хойсген.

Обговорювати перші кроки для допомоги Україні будуть також учасники Українського ланчу, який відбудеться в суботу. Участь у цій дискусійній панелі візьмуть, зокрема, президент Чехії, прем’єр-міністри Бельгії, Естонії та Данії. Це буде сьома зустріч такого формату на полях Мюнхенської конференції, присвячена ситуації в Україні та її впливу на глобальну безпеку.

Читайте також: Зміцнення ППО, амуніція, F-16, коаліція дронів: відбулося чергове засідання у форматі “Рамштайн” (ВІДЕО)

Прямий ефір