Україні поки що не загрожують масові пуски “Цирконів”, — деталі розповів експерт

Запуск ракеты "Циркон". Фото: ixbt.com

У Російській Федерації може перебувати приблизно 15 гіперзвукових ракет “Циркон”, що виключає можливість масових пусків їх по Україні. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. О. К. Антонова Валерій Романенко.

“У держоборонзамовленні на 2023 рік була заявка на 20-25 ракет “Циркон”, тобто початок серійного їхнього виробництва. Виконано чи не виконано, самі розумієте, у воєнний час ніхто не доповідає, але йдеться зараз про таку кількість ракет. Причому деяка кількість із них має все-таки потрапити на штатні носії: фрегат “Адмірал Горшков” і на підводний човен К-560 “Сєвєродвінськ”, — сказав він.

Як зазначив Романенко, сьогодні Росія може мати у своєму розпорядженні півтора десятка таких ракет, з яких три були випущені по Україні.

“Україні поки що не загрожують масові пуски цих ракет. Що ще потрібно сказати, — усі три ракети було збито. Єдине, що ще потрібно — це відпрацювати методику збивання таких ракет. Тому що методика збивання у ракет “Петріот” (Patriot) — пряме попадання однієї ракети в іншу. Але якщо балістична ракета падає майже вертикально — 89 градусів на кінцевій ділянці, й при влучанні ракети в ракету, в носову частину, ініціюється підрив бойової частини, то тут ракета [“Циркон”] приходить горизонтально”, — зауважив експерт.

За його словами, під час останнього обстрілу Києва ракета “Циркон” падала під кутом не більше 30-40 градусів.

“Тобто очевидно, що було влучання в цю ракету, але влучання не в частину там, де боєголовка, а десь в центр ракети або хвостову частину. Тому, власне, бойова частина, вибухівка впала туди, куди її за інерцією після удару антиракети занесло. Тому з творцями “Петріот” потрібно ще відпрацювати практику застосування, прийоми застосування ракет по гіперзвукових крилатих ракетах”, — підсумував Валерій Романенко.

Читайте також: Вибух пролунав через 30 секунд після тривоги: очевидці розповіли про ракетну атаку Росії по Києву

Нагадаємо, чергового ракетного удару по Києву Росія завдала сьогодні вранці, 25 березня. Під час удару використовувалися ракети “Циркон”, що мають дуже велику швидкість. Протиповітряна оборона збила цілі, проте уламки ракет завдали ушкоджень міській інфраструктурі.

Прямий ефір