Росія вдарила ракетами по Києву — розбір аналітика

Наслідки ракетного удару по Києву 25 березня. Фото: dsns.gov.ua

Черговий ракетний удар по Києву Росія завдала сьогодні вранці, 25 березня. Під час удару використовувалися ракети “Циркон”, що мають дуже велику швидкість. Протиповітряна оборона збила цілі, проте уламки ракет завдали ушкоджень міській інфраструктурі. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військовий аналітик Олексій Гетьман.

За його словами, ракета “Циркон” є гіперзвуковою.

“За логікою росіян, вона має долати системи протиповітряної оборони. Це свіжа ракета, військові взяли її на озброєння тільки в січні минулого року. У Росії вважали, що ця ракета не може бути знищена жодними сучасними або перспективними засобами протиповітряної та протиракетної оборони. Як показала сьогоднішня атака на Київ, це не відповідає дійсності”, — зазначив Гетьман.

Він звернув увагу, що ракета летить дійсно швидко — до 10 махів.

“Простіше кажучи, вона пролітає 3 км за одну секунду приблизно. Це дуже швидко. Якщо ракета запускалася з відстані десь 600 км по прямій до Києва, вона могла пролетіти цю відстань за 200 секунд, тобто трошки більше, ніж за три хвилини. Тому й вийшло, що повітряна тривога — і за кілька хвилин уже ракета прилетіла. Наші засоби протиракетної ракетної оборони її знищили”, — пояснив військовий аналітик.

Гетьман зауважив, що зенітно-ракетні комплекси, які використовує Україна проти “Циркону”, здатні зупинити ракети.

“Про технічні характеристики “Циркону” ми можемо судити тільки з того, що ми спостерігали, коли вона летіла на нашій території, і з тих даних, які передають росіяни, коли описують цю ракету. Зрозуміло, що там багато перебільшень. На ній стоять додаткові засоби боротьби з радіолокаційними станціями, зенітно-ракетними комплексами, тобто вона має бути менш помітною і менш вразливою. Але вона не маневрена, оскільки на такій швидкості маневрувати дуже складно”, — сказав він.

Читайте також: Під час атаки на Київ РФ застосувала гіперзвукову ракету “Циркон” — подробиці від Поповича

Нагадаємо, 25 березня о 10:30 російська армія обстріляла Київ. Серія вибухів пролунала відразу після оголошення повітряної тривоги. Було запущено дві балістичні ракети, уламки яких впали на мирні райони столиці.

Прямий ефір