Україна знаходить різні можливості для зміцнення системи протиповітряної оборони, — Братчук

Сергій Братчук. Фото: pravda.com.ua

Україна продовжує зміцнювати свою систему протиповітряної оборони, використовуючи не тільки допомогу союзників, але й власні ресурси. В умовах загроз з боку Росії, що зростають, та співпраці Москви з Північною Кореєю у сфері озброєнь безпекові питання стають ще більш пріоритетними. Про це сьогодні, 11 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.

На сьогодні Україна знаходить можливість для того, щоб не тільки отримувати безкоштовно від союзників, але й купувати необхідну кількість систем протиповітряної оборони.

“Сьогодні дійсно ми говоримо про те, що система протиповітряної оборони Україні необхідна. Україна готова купувати таку номенклатуру озброєння і, відповідно, сподівається, зокрема, що ось ці варіанти систем ППО будуть відпрацьовані за допомогою наших європейських союзників. Тому що всі зацікавлені в тому, щоб зменшити російську агресію, російський потенціал”, — зазначив Братчук.

Коментуючи заяву глави ГУР Міністерства оборони України Кирила Буданова щодо спільної роботи російських і північнокорейських спеціалістів над удосконаленням ракет, які РФ використовує для атак по Україні, Сергій Братчук наголосив, що в Росію йдуть боєприпаси, ракети, які справді отримують поліпшені тактико-технічні характеристики. Очевидно, що загроза з боку РФ у зв’язку з цим зростає.

“Тому питання ППО завжди для нас актуальне. В України є ще й свій шлях, окрім придбання систем протиповітряної оборони, що є, звичайно, пріоритетом. Це і удари по оборонній промисловості Російської Федерації, які розташовані безпосередньо на території Росії. І ми бачимо, що практично щодня такі елементи російського військово-промислового комплексу (ВПК) знищуються, атакуються. Таким чином, вибивається не тільки логістика поставок озброєння на фронт, але й вибивається саме виробництво, що є дуже важливим”, — пояснив він.

Також в Україні триває процес виготовлення різних ракет і снарядів.

“Питання ППО, ще раз наголошу, для нас залишаються актуальними, дуже важливими, і кожен день, кожна ніч в Україні це тільки підтверджує”, — підсумував Сергій Братчук.

Читайте також: Понад 80 дронів та балістичну ракету запустила РФ по Україні — деталі відбиття атаки розкрили у ПС ЗСУ

Нагадаємо, начальник управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ, полковник Юрій Ігнат повідомив, що під час атаки в ніч на 10 червня російські безпілотники типу Shahed (“Шахед”) були оснащені шрапнельною бойовою частиною, яка спрямована на максимальне ураження живої сили і техніки.

Прямий ефір