Україна запропонувала Туреччині відновити роботу “зернового коридору”

Василь Боднар. Фото: ukrinform.ua

Україна звернулася до Туреччини з пропозицією про відновлення роботи “зернового коридору” без Російської Федерації. Про це розповів посол України в Туреччині Василь Боднар на пресконференції в медіацентрі “Україна — Укрінформ”, повідомляє FREEДОМ.

Боднар нагадав, що в рамках угоди досить частими були випадки, коли Росія обмежувала прохід кораблів в Україну або намагалася регулювати доступ до українських портів. За його словами, наразі триває комунікація між Туреччиною та ООН за результатами переговорів з Україною та Росією для вироблення узгодженої позиції.

“Пропозицію про роботу “зернового коридору” без Росії передано турецькій стороні. Поки що немає остаточного підтвердження. Але оскільки кораблі із зерном уже йдуть територіальними водами Румунії, Болгарії, а також Туреччини та проходять протоки без обмежень, то насправді це раціональний шлях”, — заявив Василь Боднар.

Посол додав, що наразі триває комунікація між Туреччиною та ООН за результатами переговорів з Україною та Росією щодо роботи над узгодженою позицією.

Читайте також: “Зерновий коридор” та оборонна співпраця: Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Великої Британії

Нагадаємо, Україна почала використовувати хорватські порти для перевезення зерна.

Прямий ефір