Україна запропонувала США постачати газ за ленд-лізом — FP

Фото з сайта ukrinform.ua

Представники українського енергетичного сектора пропонують США укласти угоду про постачання зрідженого природного газу (ЗПГ) за ленд-лізом. Про це повідомляє видання Foreign Policy.

Керівники енергетики України пропонують Вашингтону та іншим західним столицям цілу низку можливих рішень, що дозволяють забезпечити постачання на майбутню зиму та збільшити внутрішнє виробництво“, – зазначили в повідомленні.

У виданні наголосили, що Україна хоче отримати близько 6 млрд кубометрів ЗПГ. Він постачатиметься до Європи і потраплятиме в країну через трубопровід.

Україні потрібне фінансування у розмірі $8 млрд для імпорту 6 млрд кубометрів газу до зими“, – повідомив голова “Нафтогазу” Юрій Вітренко.

Таким чином, пропозиції передбачають забезпечення міжнародного фінансування для купівлі природного газу у великих експортерів на Близькому Сході та Північній Африці. Крім того – розробку альтернативних маршрутів постачання та можливу угоду про ленд-ліз із Вашингтоном для імпорту американського зрідженого природного газу.

Також українська сторона планує розрахуватися із США після того, як буде збільшено внутрішній видобуток газу.

Вони здивувалися, почувши цю ідею, але добре її сприйняли“, – зазначив Вітренко.

Читайте також:

Європейці не хочуть, щоб Україна стала європейською Сирією – експерт

Маріупольці розпочали активний опір: підпалюють техніку та вбивають окупантів — мерія

Шольц блокує націоналізацію “дочки” “Газпрому”, щоб не дратувати Путіна – Bloomberg

США надаватимуть Україні розвіддані для застосування далекобійної артилерії

Прямий ефір