Україна входить до “клубу космічних держав” і посідає гідне місце серед 13 його учасників, – президент

Фото Telegram Володимир Зеленський

Зараз Україна входить до “клубу космічних держав” і посідає гідне місце серед 13 його учасників.

Про це в День працівників ракетно-космічної галузі України у Telegram пише президент Володимир Зеленський, інформує UATV.

Глава держави нагадав, що 60 років тому відбувся перший політ людини в космос, і назвав космічну галузь “романтичною мрією, що стала стратегічним напрямком”.

Водночас Володимир Зеленський наголосив, що без України цей політ був би неможливим.

За його словами, попри всі виклики, українські конструктори продовжують проєктування та запуск супутників, пілотованих кораблів, орбітальних станцій.

“Завдання держави у космічній галузі зараз складається з двох пунктів. Ми маємо зберегти все, що зроблено старшими поколіннями. І водночас – докладати всіх зусиль, щоб успіхи минулих років були не єдиними. Наше покоління має зробити свій помітний внесок у розвиток ракетно-космічної галузі. В умовах військової агресії цей напрямок необхідно вважати ключовим елементом національної безпеки й оборони. Це ще один стимул відновити лідерство та статус провідної аерокосмічної держави”, – пише глава держави.

Президент запевнив, що створення Державної космічної програми впорядкує наші наміри та дасть розуміння, що і як ми будемо робити, аби досягти масштабної мети з утвердження галузі.

“Також необхідно в повному обсязі відновити фінансування стратегічно важливих проектів, зокрема космічної системи “Січ-2-1″. Уряд нещодавно ухвалив постанову, яка дасть змогу виділяти більше грошей”, – зазначає президент.

Раніше стало відомо, що Володимир Зеленський доручив до кінця року вивести на орбіту український супутник.

Також Олег Уруський повідомив, що Україна увійшла до п’ятірки держав світу, що виробляють лопаті для важких гелікоптерів.

Прямий ефір