Україна уклала безпекові угоди вже з шістьма країнами — що передбачають документи з Данією, Італією та Канадою (ВІДЕО)

Володимир Зеленський підписує безпекову угоду. Фото: president.gov.ua

Швеція планує підписати з Україною угоду про співпрацю у сфері безпеки. Президент України Володимир Зеленський і міністр оборони Швеції Пол Йонсон обговорили положення договору під час візиту останнього до Києва. Під час зустрічі також говорили про перспективи спільного виробництва озброєнь. Днями Україна уклала двосторонні безпекові угоди з Данією, Італією та Канадою, повідомляє FREEДОМ.

Угода про співпрацю у сфері безпеки між Україною та Данією складається з 62 пунктів. Вони стосуються, зокрема, взаємодії в оборонній промисловості, у сфері розвідки, кібербезпеки та протидії дезінформації, впровадження демократичних реформ та європейської інтеграції України.

“Ми даємо ще одне тверде зобов’язання перед Україною як перша скандинавська країна, що підписує 10-річну угоду про співпрацю в галузі безпеки. Вона означає довгострокову підтримку між Україною та Данією”, — запевнила прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен.

Данія стала першою державою не членом “Великої сімки”, яка уклала з Україною угоду у сфері безпеки. Договір Києва і Копенгагена діятиме 10 років від дати підписання або до вступу України до Північноатлантичного альянсу. Данія зобов’язалася надавати Україні підтримку протягом усього цього часу. В Офісі президента України повідомили, що 2024 року Копенгаген надішле Києву допомогу на 1 млрд 800 млн євро. Від 2023 до 2028 року данський Фонд виділить на підтримку України 8,5 млрд євро.

“Говорили про конкретні терміни, коли в українському небі з’являться F-16, з якими Данія дуже допомогла. Разом працюємо і в галузі спільних оборонних виробництв — конкретні речі. Наші команди домовилися про проведення двостороннього форуму оборонних індустрій та інвестиційного форуму”, — повідомив президент України у зверненні до громадян.

Зеленський і Фредеріксен підписали документ 23 лютого. А 24-го — у другу річницю повномасштабного російського вторгнення до України — Київ уклав аналогічні угоди у сфері безпеки з Італією та Канадою.

В угоді з Італією, крім майбутньої військової підтримки, йдеться про економічне партнерство, відновлення України та реформування українського законодавства. Окремі блоки документа стосуються санкційного тиску на Росію і притягнення країни-агресора до відповідальності.

Договір із Канадою також включає і військову, і політичну, і гуманітарну співпрацю. 2024 року Оттава надасть Києву макроекономічну та військову підтримку на понад 2,2 млрд дол. Деякі гарантії в документі зафіксовані вперше.

“Угода започатковує канадсько-українське стратегічне безпекове партнерство, що визначає сфери для посилення співробітництва в різних галузях, включно з обороною. Документ передбачає допомогу в зміцненні спроможностей України для належного реагування не лише на нову агресію, а й на можливу ескалацію поточної. Наголошено на провідній ролі Канади в поверненні до України депортованих або примусово переміщених до РФ дітей, зокрема в межах відповідної Міжнародної коаліції. Учасники й надалі співпрацюватимуть з метою їхнього якнайшвидшого повернення”, — поінформував заступник керівника ОПУ Ігор Жовква у Facebook.

Україна вже уклала угоди у сфері безпеки з шістьма країнами. Першою була Велика Британія. У середині лютого документ підписали канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Франції Еммануель Макрон.

Наступними можуть стати Нідерланди. Київ і Амстердам погодили доопрацьований проєкт угоди на початку лютого цього року.

Читайте також: Чи виконуватимуться безпекові угоди з Україною у разі зміни влади в країнах-підписантах, відповів Фесенко

Нагадаємо, 24 лютого, у другу річницю повномасштабного вторгнення Росії, західні лідери висловили свою солідарність з Україною. Вони зазначають, що підтримуватимуть Українську державу до перемоги, а країна-агресор та всі, хто причетний до злочину війни, будуть притягнуті до відповідальності. Телеканал FREEДОМ зібрав заяви та слова підтримки світових лідерів, які вони опублікували на своїх сторінках у соціальних мережах.

Прямий ефір