Україна та ЄС започаткували кібердіалог

Фото Укрінформ

3 червня відбувся перший раунд кібердіалогу Україна – Європейський Союз. Сторони підтвердили свою відданість глобальному, відкритому, стабільному та безпечному кіберпростору.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МЗС.

ЄС висловив свою солідарність і підтримку Україні, яка зазнає кібератак, спрямованих на підрив критичної інфраструктури.

Україна та Євросоюз надали інформацію про інституційну структуру і повноваження органів у сфері кіберпростору, а також про останні напрацювання у розробці відповідних політик та законодавчих ініціатив, включаючи оновлення Директиви ЄС про безпеку мережевих та інформаційних систем (Директива NIS), і зусилля України у розробці політик і законодавства у сфері кібербезпеки, узгоджених з правовою та інституційною базами ЄС. 

Окрім цього, сторони підтвердили свою відданість необхідності створення Програми дій з відповідальної поведінки держав у кіберпросторі в межах Організації Об’єднаних Націй.

“Україна та ЄС підтвердили важливість Будапештської Конвенції, яка слугує потужним підґрунтям для національного законодавства і міжнародної співпраці у боротьбі з кіберзлочинністю, відданість якнайшвидшому  схваленню проєкту Другого додаткового протоколу для посилення співпраці у сфері боротьби з кіберзлочинністю та використання  електронних доказів, а також засвідчили відданість пошуку та сприянню міжнародному співробітництву для ефективної боротьби з кіберзлочинністю на регіональних і міжнародних майданчиках”, – йдеться в повідомленні.

Раніше в Україні презентували кіберцентр UA30.

Читайте також: Кібербезпека: президент анонсував відкриття нового потужного університету (ВІДЕО)

Прямий ефір