Україна та США підписали меморандум щодо зміцнення економічної співпраці

Фото Мінекономіки

Під час візиту президента України Володимира Зеленського до США підписано меморандум про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та Експортно-імпортним банком Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт Міністерства економіки України.

Українську сторону на зустрічі представляв перший віцепрем’єрміністр – міністр економіки України Олексій Любченко, від Сполучених Штатів Америки документ підписав виконавчий президент банку Джеймс Барроу.

Головна мета підписання меморандуму – укріплення економічних зв’язків між Україною та Сполученими Штатами Америки у галузі торгівлі.

Мінекономіки та Ексімбанк планують працювати з середньостроковими та довгостроковими гарантіями, а також прямими позиками Ексімбанку для фінансування експорту США в Україну на загальну суму 3 млрд доларів.

Але при цьому банк не має обмежень стосовно можливостей укладення угод про фінансування. Це дозволить у майбутньому збільшити загальну суму фінансування.

“Ми сподіваємося, що зможемо реалізувати проєкти на загальну суму, яка буде значно більшою, ніж зазначені 3 млрд доларів. Для нас важливо стратегічно розвинути співпрацю з Ексімбанком США, перетворити її на одну з опор трансформації України та посилити нашу співпрацю з фінансовими інституціями ЄС та міжнародними фінансовими інституціями. Ми сподіваємося, що партнери з США стануть надійною фінансовою опорою такої співпраці”, – зазначив Олексій Любченко.

Нагадаємо, Володимир Зеленський у США розповів, якою бачить Україну через 5-10 років.

Раніше ми повідомляли, що Україна та США підписали угоду про основи оборонного партнерства.

Прямий ефір