Україна та Азербайджан підписали низку двосторонніх документів (ВІДЕО)

Фото ОП

Сьогодні, 14 грудня, президенти України та Азербайджану, Володимир Зеленський та Ільхам Алієв, підписали низку двосторонніх документів.

Про це повідомляє UA з посиланням на пресконференцію президентів України на Азербайджану.

Володимир Зеленський та Ільхам Алієв підписали спільну декларацію, в якій зафіксовано позицію двох країн щодо багатьох питань та викликів.

“Ми підписали спільну декларацію президентів України та Азербайджану. Нею закріплено готовність надавати взаємну підтримку суверенітету, територіальної цілісності нашої держави у міжнародно визнаних кордонах, спільно протидіяти гібридним загрозам, прагнення забезпечити мир та стабільність у Чорноморсько-Каспійському регіоні та за його межами. Ці та низка інших позицій декларації свідчать про єдність та близькість наших поглядів щодо багатьох питань та викликів як регіонального, так і глобального виміру”, – сказав президент України.

Між Кабінетом міністрів України та урядом Азербайджану підписано угоду щодо співпраці у сфері безпечності харчових продуктів. Відповідний документ підписали голови спільної комісії двох країн з питань економічного співробітництва, віцепрем’єр-міністерка – міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук та міністр енергетики Азербайджану Парвіз Шахбазов.

Між міністерствами економіки України та Азербайджану підписано меморандум про взаєморозуміння з питань екстреної взаємодії у двосторонній торгівлі. Документ підписали віцепрем’єр-міністерка – міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук та міністр економіки Азербайджану Мікаїл Джаббаров.

Меморандум про взаєморозуміння між міністерствами щодо співпраці в аграрній сфері підписали міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко та міністр економіки Азербайджанської Республіки Мікаїл Джаббаров.

Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у сфері енергетики підписано між НАК “Нафтогаз України” в особі голови правління компанії Юрія Вітренка та державною нафтовою компанією Азербайджану (SOCAR) в особі міністра економіки Азербайджанської Республіки Мікаїла Джаббарова.

Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у сфері земельних відносин, управління землями державної власності і державного земельного кадастру підписано між Державною службою України з геодезії, картографії та кадастру і Міністерством економіки Азербайджану. Документ підписали виконувач обов’язків Державної служби України з геодезії Сергій Завадський та міністр економіки Азербайджанської Республіки Мікаїл Джаббаров.

Нагадаємо, 24 грудня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову із президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим.

Читайте також: Володимир Зеленський у Брюсселі зустрівся з президентом Азербайджану

Прямий ефір