Україна стала ще на крок ближчою до вступу до НАТО — аналітика (ВІДЕО)

Дмитро Кулеба на засіданні Ради Україна – НАТО. Фото: mfa.gov.ua

Напередодні в Брюсселі (Бельгія) затвердили програму підготовки офіційного Києва до приєднання до Північноатлантичного альянсу. НАТО та Україна підписали документ, який фіксує зобов’язання Києва на шляху вступу до Альянсу. Україна стала ще на крок ближче до вступу до НАТО, повідомляє FREEДОМ.

“Україна зараз набагато ближче до НАТО, як ніколи раніше, і ми далі підтримуємо її боротьбу за свободу і шлях до НАТО”, — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Під час першого в історії засідання Ради Україна – НАТО Київ представив річну національну програму з подальшого реформування відповідно до вимог Альянсу.

“Україна в принципі очікує від НАТО конкретики з приводу умов вступу до НАТО в майбутньому, тобто які мають бути проведені реформи, що загалом є умовою, і коли ці та будь-які інші умови будуть досягнуті”, — каже політолог Петро Олещук.

Саме цю конкретику Столтенберг і озвучив українській стороні.

“Документ невеликий, як кажуть самі журналісти і ті, хто причетний до цього документа. Там є близько 30 сторінок, але, найімовірніше, це будуть конкретні переліки законопроєктів із певними межами, які має ухвалити Верховна Рада впродовж найближчих місяців для того, щоб ми отримали якийсь позитивний сигнал на майбутньому саміті”, — коментує керівник центру громадської аналітики “Вежа” Валерій Клочок.

Так, у документі йдеться про необхідність реформування системи військових закупівель і реорганізації розвідслужб. Серед рекомендацій для України на шляху до членів НАТО також фігурує боротьба з корупцією, зміцнення принципів правової держави, підтримка прав людини та прав меншин.

“Сьогодні ми підтвердили амбітну програму на рік”, — зазначив Столтенберг.

Деякі західні аналітики вважають, що цього зайвого року в України, яка щодня проливає кров у розв’язаній Кремлем війні, просто немає. Наприклад, колишній посол Сполучених Штатів при НАТО Курт Волкер заявив, що блискавичний вступ України до НАТО позбавив би Путіна головної мети війни.

“Переконаний, що політика НАТО сьогодні ненавмисно посилає сигнал для Путіна — продовжувати бойові дії. Тому що ми говоримо, що Україна стане членом у тривалій перспективі, але ми не можемо привести її до НАТО, поки триває ця війна. Це є стимулом для Путіна продовжувати”, — висловив думку експредставник США по Україні.

Разом із цим вступати в сам Північноатлантичний альянс Україні необов’язково. Достатньо лише запустити цей процес, щоб відвадити Путіна від української землі.

“Виходом із цієї ситуації була б конкретика з приводу вступу України до НАТО і принципове рішення з приводу запрошення України до Альянсу. Запрошення України до Альянсу не означає автоматичного вступу України до Альянсу, оскільки процедури ратифікації можуть затягуватися на тривалий час, і зрештою всі прекрасно розуміють, що ратифікація відбудеться вже після війни. Але запрошення має відбутися вже зараз, і це буде сигналом Путіну, що він своїх цілей не досягне в будь-якому разі, і тільки витрачатиме свій військовий, людський, економічний потенціал”, — висловив думку Олещук.

Якщо ж Україна остаточно виснажить Російську Федерацію, проблема зникне сама собою. Звідси й неквапливість НАТО в ухваленні доленосних для України рішень.

“Україна продовжує прогресувати, тим часом Росія у військовому плані стає дедалі слабшою”, — сказав генсек НАТО.

Читайте також: Нове домашнє завдання для України від НАТО — оцінку озвучених реформ зробив Фесенко

Нагадаємо, очільник українського МЗС Дмитро Кулеба за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ у межах Ради Україна – НАТО, яка відбулася 29 листопада у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі (Бельгія), першою у своєму роді, заявив, що країни НАТО готуються об’єднати свої оборонно-промислові комплекси, Україна від цього тільки виграє.

Прямий ефір