Затверджено план дій на 2024 рік: підсумки першої зустрічі Ради Україна – НАТО на рівні глав МЗС (ВІДЕО)

Дмитро Кулеба та Єнс Столтенберг. Фото: nato.int

Країни НАТО готуються об’єднати оборонно-промислові комплекси, Україна від цього тільки виграє. Про це заявив глава українського МЗС Дмитро Кулеба за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ у межах Ради Україна – НАТО, яка відбулася сьогодні, 29 листопада, у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі (Бельгія). Першою у своєму роді. Про це з місця подій повідомляє спеціальний кореспондент каналу іномовлення України FREEДОМ у Європі Віталій Сізов.

Результатом першого засідання Ради Україна – НАТО за участю міністрів закордонних справ стало затвердження Північноатлантичним альянсом та Україною плану дій на 2024 рік. Подробиці зустрічі розповів генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг:

“Сьогодні ми затвердили амбітну програму роботи на наступний рік. Це містить інновації в галузі енергетичної безпеки та функціональну сумісність. Ми також обговорили ситуацію на полі бою”.

В межах інтеграції до НАТО Україна продовжить та проведе низку необхідних реформ.

“Союзники погодились, що Україна стане членом НАТО. Ми надали рекомендації щодо пріоритетних реформ для України, включаючи боротьбу з корупцією, зміцнення верховенства закону та підтримку прав людини та прав меншин. Україна стала ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше. Ми продовжимо підтримувати Україну цим шляхом і продовжуємо підтримувати боротьбу України за свободу”, — повідомив Столтенберг.

Під час зустрічі в штаб-квартирі НАТО Україна запропонувала своє бачення майбутнього оборонного сектору Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу. Міністр закордонних справ України закликав розглядати оборонні індустрії окремих європейських країн, зокрема й України, як єдину оборонну галузь.

“Жодна країна сама по собі, якщо працюватиме лише зі своєю оборонною індустрією, не здатна задовольнити потреби України або навіть власної держави у зброї і снарядах. Для того, щоб розв’язати цю проблему, потрібно щоб НАТО і ЄС почали дивитися на свої оборонні індустрії як на цілісний комплекс. Прибрали непотрібні регуляторні обмеження, мали спільну політику підтримки приватного бізнесу, тому що це приватний бізнес в їхньому ОПК. Сьогодні я вперше почув, що те, про що ми так довго говорили і закликали, воно зрезонувало”, — сказав Кулеба.

А державний секретар США Ентоні Блінкен, виступаючи в Брюсселі, заявив, що серед союзників НАТО немає почуття втоми, коли йдеться про допомогу Україні. Він підкреслив, що кожна країна за столом НАТО заявила про свою постійну прихильність до України і добиватиметься, щоб Україна мала все необхідне для захисту від російської агресії та повернула всі території.

“Щодо Сполучених Штатів, я продовжую бачити і чути сильну двопартійну підтримку України в обох палатах Конгресу. Нам є над чим працювати, щоб схвалили запит на додатковий бюджет, висунутий президентом. Ми сповнені рішучості зробити це. І знову ж таки, ми сповнені рішучості зробити це, тому що цілком очевидно, що це в наших інтересах”, — запевнив держсекретар США.

А міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок стурбована тим, що у світі знижується увага до війни Росії проти України, і називає це “фатальним”. Вона також зазначила, що майбутнє України — у ЄС та НАТО. Саме тому необхідно зробити все можливе, щоби підтримати Україну на цьому шляху. Вона вважає, що Рада Україна – НАТО наближатиме країну до членства в Альянсі.

“Стандарти НАТО, планування сил і засобів та реформування збройних сил є центральними у цьому процесі. З цією метою Німеччина інвестує додаткові 11,5 млн євро до Трастового фонду Україна – НАТО”, – заявила міністерка закордонних справ Німеччини.

Читайте також: Нове домашнє завдання для України від НАТО — оцінку озвучених реформ зробив Фесенко

Прямий ефір