Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку, — заява Володимира Зеленського

Україна подає заявку на вступ до НАТО. Фото: president.gov.ua

Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку. Про це президент України Володимир Зеленський заявив сьогодні, 30 вересня, після проведення засідання Ради національної безпеки і оборони, повідомляє FREEДОМ.

“Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України – реальні на полі бою та в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо одне одному, ми допомагаємо одне одному, ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс. Де-факто. Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У пришвидшеному порядку… Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО”, — сказав лідер України.

На засіданні РНБО було розглянуто питання щодо забезпечення колективної безпеки України та євроатлантичного простору.

Президент України наголосив, що Росія не зупинилась би на українських кордонах, якби її не зупинили. Інші держави були б під ударом: країни Балтії, Польща, Молдова та Грузія, Казахстан.

“Уся територія нашої держави буде звільнена від цього ворога – ворога не тільки України, але й самого життя, людяності, закону та правди. Росія вже знає це, відчуває нашу міць. Бачить, що саме тут, в Україні, ми доводимо силу наших цінностей. І саме тому вона поспішає. Влаштовує цей фарс зі спробою анексії. Намагається вкрасти те, що їй не належить. Хоче вбивствами, знущаннями, шантажем і брехнею переписувати історію й перемальовувати кордони. Україна цього не допустить”, — заявив Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що лише шлях посилення України й вигнання окупантів з усієї території країни повертає мир.

“Друге. Україна була й залишається лідером у переговорних зусиллях. Саме наша держава завжди пропонувала Росії домовитися про співіснування на рівних, чесних, гідних і справедливих умовах. Очевидно, що з цим російським президентом це неможливо. Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом Росії”, — сказав глава Української держави.

Володимир Зеленський наголосив, що саме в Україні “вирішується доля демократії в протистоянні з тиранією”.

“Саме тут міцністю наших державних кордонів ми можемо закріпити міцність кордонів усіх європейських держав. Ми можемо гарантувати, що ніхто більше не наважиться повертати війну на наш континент. Саме тут, в Україні, цінності нашої євроатлантичної спільноти отримали справжню живу енергію. Силу народу, який бореться за свободу, і силу народів, які допомагають у цій боротьбі”, — сказав президент України.

Володимир Зеленський зазначив, що вступ України до НАТО потребує консенсусу всіх членів Альянсу.

“І тому, поки це відбуватиметься, ми пропонуємо реалізувати наші пропозиції щодо гарантій безпеки для України і всієї Європи згідно з Київським безпековим договором (Kyiv Security Compact), що розроблений і представлений нашим партнерам. Безпека не має альтернатив. Але потрібна рішучість, щоб її гарантувати”, — сказав лідер України.

Сьогодні ж Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про застосування санкцій до значущих фізичних та юридичних осіб Росії, які так чи інакше причетні до агресивних кроків проти України й спільноти демократичних народів.

На наступному засіданні Верховної Ради України розглядатиметься проєкт закону щодо націоналізації всіх російських активів, який має значно спростити цю процедуру.

Читайте також: Україна звільнятиме свої території попри спроби РФ анексувати низку областей, — Єрмак

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 30 вересня виступив у Кремлі на церемонії “приєднання” до РФ тимчасово окупованих українських територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей після того, як на них відбулися псевдореферендуми. У своїй промові він також закликав Київ “сісти за стіл переговорів”.

Прямий ефір